Reklamı Geç
Advert

TAM DONANIMLI ÖZEL HASTANE YAPILACAK

Bingöl-Muş-Diyarbakır yol bağlantısında Berti Oteli kavşağında Özel Bingöl Hastanesi tam donanımlı bir hastane inşa ederek Bingöl’den çevre illere sevkleri önlemeyi amaçlıyor.

TAM DONANIMLI ÖZEL HASTANE YAPILACAK

Bingöl-Muş-Diyarbakır yol bağlantısında Berti Oteli kavşağının karşısında Bingöl Belediye Meclisinin oy birliği ile sağlık alanı olarak tahsis edildi. Özel Bingöl Hastanesinden yapılan açıklamada, Halihazırda şehir merkezinde bulunan hastanemizin fiziki koşulları değerli Bingöl halkımıza yeterince hizmet sunma konusunda yetersiz kalmaktadır.  Bu nedenle yeni bir hastane projesi ihtiyacı hâsıl olmuştur. Yapımını planladığımız hastanemiz tamamlandığı zaman 10 Bin 500 metrekare kapalı alan içerisinde;  mevcut kadromuza ek olarak sağlık bakanlığının vereceği kadrolarla birlikte 30 poliklinik, acil ve travmatoloji ünitesi, radyoloji kliniği, biyokimya-mikrobiyoloji laboratuvarı, geniş bir fizik tedavi ünitesi, 30 yataklı çocuk ve 30 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi,  5 ameliyathane, doğumhane, 16 ‘sı VİP oda olmak üzere otel konforu sunan toplam 100 yatak kapasitesine sahip odaları, 30 yataklı gözlem ve 20 yataklı acil müşade yatağı bulunan modern bir hastane olacaktır. Bu sayede çevre illere yapılan hasta sevkleri sonucunda halkımızın mağdur olmasının önüne geçmeyi planlamaktayız.” denildi.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

Özel Bingöl Hastanesi’nden yapılan açıklamada söz konusu yerin hastane olarak yapılması kararını destekleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye, İmar Müdürüne ve tüm Belediye Meclis Üyelerine teşekkür etti.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü