Reklamı Geç
Advert

Enver FEHMİOĞLU İle Röportaj

Kültür Parkında Enver FEHMİOĞLU ile yaptığımız röportajda 2002'den bugüne 3 dönem iktidar olan AK PARTİ Bingöl'e çok büyük hizmetleri olduğunu belirtti. Enver FEHMİOĞLU "Devlette devamlılık esastır. Bingöl'e hizmetlerimiz devam edecek, eksik kalan hizmetlerimizi tamamlayacağız. Bingöl daha iyi hizmetlere layıktır." şeklinde konuştu.

Enver FEHMİOĞLU İle Röportaj
Haberin videosu için tıklayın!

ERKEN SEÇİME GİDİLMELİ Mİ?

Bölge milletvekillerimizle yaptığımız toplantıda bir Bingöl milletvekili olarak ben erkekn seçim isterim. Çünkü ülkemizin sorunları şu anda onu gösteriyor. Güneyimiz ateş hattı ve sağlıklı bir yapılanmanın koalisyonlarla yapılamayacağını geçmişte gördük. Bu anlamda Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na erken seçim ile ilgili görüşlerimizi sunduk.

Bölge olarak %10 barajının anlamsız kaldı. Yapılabilecek bir erken seçim ile ilgili %10 barajını aşağıya çekerek bir erken seçim isityoruz.

KOALİSYON KURULURSA ÜLKEYE NASIL BİR ARTISI VEYA EKSİSİ OLUR?

Geçmiş kolalisyon denemeleri gördük. 4 yıllık kalıcı bir koalisyonda anlaşabilirsek ülkemiz için iyi olur. Ama Türkiye'nin özel bir durumu var. Ülkemizin demokrasisinin bu konjektörün altyapısına uygun değil.

Koalisyon hükümetlerinin alt yapısı sağlam olursa bir anlam ifade eder. Sadece bakanlık bölüşmesiyle bu işlerin olamayacağını geçmiş dönemlerde gördük. Bana göre ülkenin sorunlarının halledilebilmesi için tek başına iktidarın olması gerektiğini düşünüyorum.  Bunları göz önüne aldığımızda Türkiye erken seçim sürecine gidecek.

SÜTAŞ İLE İLGİLİ ÇIKAN İPTAL KARARI İLE İLGİLİ NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Geçen hafta Bingöl basınında öne çıkan haberlerden birisidir. Sütaş Bingöl'e yatırımlarında vazgeçti söylemleri asılsız haberlerdir. Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet YILMAZ beyle bu konu hakkında bir görüşmemiz oldu. Zaten Sütaş yatırımlarının Bingöl'e gelme teşvikleri Bakanımız Sayın Cevdet YILMAZ sayesinde gerçekleşecektir. Sütaş özel bir sektördür. Sayın bakanımızın ricası üzerine Bingöl'e bir yatırım öngörüldü.

Sütaş şuan için Bingöl'e yatırılaraı hakkında hiç bir sıkıntılarının olmadığını en geç 2016 yılında yatırımlarımızı yapacağız. Yatırım için alt yapılanmalarımızı tamamlamış durumdayız.

Sayın Bakanımız Cevdet YILMAZ bey ile bir dizi görüşmelerimiz oldu. Sütaşın Bingöl'e yatırımlarını yapması için biz elimizden geleni yaptık. Ben Bingöl'e bu yatırımın yapılacağına yürekten inanıyorum.

 

ÇAPAKÇUR KÖPRÜSÜ VE DEVLET HASTANESİNİN EK BİNASININ AKİBETİ NE OLACAK?

Çapakçur köprüsünün ihalesi yapıldı. Köprümüz en kısa zamanda temeli atılacak. Hiç bir şekilde aksama olmayacaktır. Tabi bunun çevre bağlantı yollarınında karayolarının özellikle elinden geleni yapacaktır.

Hastanemiz ile ilgili ben kendim TOKİ Başkanı ile görüştüm. Bize 9 ayda hastanemizi teslim edeceklerini, hazır olacağını ifade ettiler. Tabi biz bu konuların takipçisi olacağız.

Bingöl'de hizmetlerimize devam edeceğiz. Durmak yok yola devam. Acık yüreklilikle şunu söylüyorum Tüm Bingöl halkımız rahat olsun. Bingöl'ün sorunlarıyla tek tek ilgileneceğiz.

GEÇEN HAFTA  ANKARA BİNYAR DERNEĞİNİN DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINDA HDP BİNGÖL MİLLETVEKİLİ HİŞYAR ÖZSOY İLE BİR ARAYA GELDİNİZ. ORTAK BİR ÇALIŞMANIZ OLACAK MI?

Tabi Hişyar beyde Bingöl Milletvekili, biz halkın tercihlerine saygı duyuyoruz. Siyasetin gereği de budur. Tabi biz her zaman herkesle diyaloğa hazırız. Bingöl'e yapılacak hizmetlerde inşallah yine beraber çalışacağız. Hişyar Beyinde önerilerini alacağız. HDP milletvekillerininde ülemizin sorunları ile ilgili duyarlı davranmalarını bekliyoruz. Her ne kadar bütün hizmetlerin Ak Parti'nin yapması beklensede ben bölge milletvekillerininde ellerinden geleni yapmalarını bekliyorum.

Enver Fehmioğlu Ak Parti Bingöl Milletvekili Şebnem Koçakelçi hdp Hişyar Özsoy Ankara Binyar Çapakçur Köprüsü devlet hastanesi koalisyon erken seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü