Reklamı Geç
Advert

HİŞYAR ÖZSOY 'TEKRAR ADAYIM'

Halkların Demokratik Partisi Bingöl Milletvekili Hişyar ÖZSOY ile yaptığımız röportajda tekrar aday olduğunu belirtti.

HİŞYAR ÖZSOY 'TEKRAR ADAYIM'

Bingöl Haber olarak 25. Dönem HDP Bingöl Milletvekili Hişyar ÖZSOY'a tekrar aday olup olmayacağını sorduk.

Özsoy  "7 Haziran sabahı Türkiye halkı bir tercihte bulundu ve bu tercihten 'Koalisyon' Çıktı. Her şeye rağmen halkın tercihine saygı duyuyoruz. Ancak Recep Tayyip Erdoğan sonuçtan memnun değil ki Türkiye'yi tekrar bir seçim yoluna soktu. Bu iradeye maalesef saygı duyulmadı. Bingöllülerin deyimiyle “Bir yumurta kaynatmak için koca bir memleketi yangın yerine çevirdi.”  Ateşe verdi. Çok büyük bir sıkıntı." dedi.

Bu seçimde tekrar dosyalarımızı içeri verdik, takdir partimizin tekrar aday gösterirlerse gönülden Bingöl'e hizmet etmek için canla başla çalışırım. diyen ÖZSOY szölerine devam etti. "Evet 25. dönem Bingöl Halkların Demokratik Partisinden milletvekili olduk. Ancak Tayyip Erdoğan vekil olmamızı istemiyor. Vekilliğim süresince meclise sadece yemin etmek için gidip geldim."

Çözüm sürecinden bahseden ÖZSOY "Recep Tayyip Erdoğan niyetini bozmuş. Kendi şahsi istikbali için yine Türkiye'yi bir bilinmezliğe sürüklüyor Çözüm sürecinden vazgeçmiş durumda. Türkiye’nin barış sürecinden vazgeçmesi gibi bir şansı yok. Çünkü gemi batarsa hepimiz batarız." dedi.

Hişyar ÖZSOY'a Erken seçimde nasıl bir sonuç beklediklerini sorduğumuzda "Bu seçimde de sonuçların çok değişeceğini düşünmüyorum. Halkımız yine en doğru kararı verecektir. Sonuç ne olursa olsun biz halkın tercihine saygı duyuyoruz." dedi.

Hişyar Özsoy HDP Halkların Demokratik Partisi Röportaj Koalisyon Erken Seçim Aday Bingöl Milletvekili Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü