Reklamı Geç
Advert

Barakazi 'den Ramazan Ayı Mesajı

Ramazan Ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ramazan ayında manevi duyguların en üst düzeye ulaştığını ve insanlar arasında kardeşliği pekiştirdiğini söyledi.

 Barakazi 'den Ramazan Ayı Mesajı

Ramazan Ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ramazan ayında manevi duyguların en üst düzeye ulaştığını ve insanlar arasında kardeşliği pekiştirdiğini söyledi.

On bir ayın sultanı Ramazan ayında manevi güzelliklerin ve hazzın doruğa ulaştığını kaydeden Başkan Barakazi, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağfiret ve bereket ayı olan, ‘Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluştur’ diye müjdelenen Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayı, tutulan orucuyla, akşamları iftarıyla, verilen fitre ve zekâtıyla ibadetlerle dolu bir aydır. Bu ibadetler dolayısıyla Ramazan, ayların en bereketlisidir. Bu ayı fırsat bilerek yapılan ibadetler, iftarlar, sahurlar toplumsal kaynaşmamız, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi açısından da büyük önem taşımaktadır. Ayrıca inananlar için eşsiz bir ilham kaynağı, tüm zaman ve mekanlara hitap eden Kur’an’ın nuruyla aydınlanmak, onun feyzinden yararlanmak da yine bugünler vesilesi ile bize nasip olacak güzellikler arasındadır. Bu mübarek günler vesilesiyle, yoksulları, kimsesizleri ve zorda olanları hatırlamak toplum olabilmenin en önemli göstergelerinden birisidir. İçinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın mazlumların kurtuluşuna, hastaların şifa bulmasına, borçluların borçlarını eda etmesine vesile olmasını diliyor, şehrimize, ülkemize, İslam Alemi’ne ve tüm insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü