Reklamı Geç
Advert

Yukarı Kaleköy Barajı ve HES İçin Acil Kamulaştırma Kararı Çıktı

6 ilde bazı taşınmazlar, çeşitli projeler kapsamında acele kamulaştırılıyor. Buna göre Bingöl’de yapımı devam eden Yukarı Kaleköy Barajı için bölgede acil kamulaştırma kararı alındı.

Yukarı Kaleköy Barajı ve HES İçin Acil Kamulaştırma Kararı Çıktı

Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan bazı taşınmazlar, Mimar Sinan Meydan Projesi kapsamında Üsküdar Belediyesi tarafından acele kamulaştırıldı.Diyarbakır’ın Kulp, Bingöl’ün Solhan, Kırklareli’nin Vize ilçeleri ile Muş ve Amasya merkezlerinde yapılacak santraller nedeniyle bazı taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

KARARLAR BAKANLAR KURULU TARAFINDAN ALINDI

Kararlar, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun 27. maddesine göre 1 Mayıs’ta Bakanlar Kurulu tarafından alındı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu imzalı kararda, “Diyarbakır, Bingöl ve Muş İlleri ile Amasya ve Kırklareli İllerinde tesis edilecek santrallerin yapımı amacıyla ekli listelerde bulunduğu yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların tapuda hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması; Maliye Bakanlığının 17/3/2017 tarihli ve 8232 sayılı yazılı üzerine, 2942 sayılı kamulaştırma kanununun 27’nci maddesine göre, Bakanlar Kurulunca 1/5/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır” denildi.

47 BÖLGE, YUKARI KALEKÖY BARAJI VE HES İÇİN KAMULAŞTIRILACAK

Aralarında Bingöl’ün Solhan İlçesi, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi, Muş’un Merkez Köylerinin de aralarında bulunduğu 47 alan, Bingöl’de yapımı süren Yukarı Kaleköy Barajı ve Hidroelektrik Santrali için kamulaştırılacak.

[Çapakçur Gazetesi]

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü