Reklamı Geç
Advert

Tilki ve Çakal Avı Yasak

Orman ve Su İşleri Bakanlığının 2017-2018 Merkez Av Komisyonu kararına göre, Bingöl’de tilki ve çakal avı yasaklandı. Bingöl’de bıldırcın ve üveyik avı 26.08.2017 ile 19.11.2017 tarihleri arasında yapılacak. Kum kekliği, kınalı keklik ile çil keklik avları ise 21.10.2017 ile 14.01.2018 tarihleri arasında yapılacak.

Tilki ve Çakal Avı Yasak

2017 – 2017 yılı Merkez Av Komisyon Kararına göre, Bingöl’de tilki ve çakal avı yasaklandı. Bingöl ve Doğu Anadolu Bölgesi illerinde bıldırcın ve üveyik avı 26.08.2017 ile 19.11.2017 tarihleri arasında yapılacak. Kum kekliği, kınalı keklik ile çil keklik avları ise 21.10.2017 ile 14.01.2018 tarihleri arasında yapılacak.

ÇİL KEKLİK LİMİTİ 2

Çil keklik avları, bu av sezonunda Bingöl, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Elazığ, Iğdır, Kars, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Malatya, Erzincan, Erzurum, Van, Kayseri, Aksaray, Tunceli, Giresun, Yozgat, Bayburt ve Tokat illerinde avlanacak. Çil keklik için avlanma limiti ise sadece 2 olarak belirtiliyor.

TİLKİ VE ÇAKAL AVI YASAK

Buna göre; Doğu Anadolu Bölgesinde Bingöl’de tilki ve çakal, Erzurum’da çakal, Ağrı’da çakal, kaya sansarı ve tilki, Ardahan’da tilki, çakal, kaya sansarı, kınalı keklik ve karatavuk, Muş’ta çakal ve kaya sansarı, Tunceli’de kaya sansarı ve çakal, Van’da kaşıkgaga avları yasak.

AVCILIĞIN SERBEST OLDUĞU AVLAKLAR AÇIKLANDI

Avın serbest olduğu avlaklar şöyle:

Merkez Adaklı Kiğı Küçükbaşköy Devlet Avlağı, Adaklı Sırasöğütler Devlet Avlağı, Genç Akçakaradağı Devlet Avlağı, Genç Döşekkaya Devlet Avlağı, Genç Yayla Devlet Avlağı, Karlıova Kızılağaç Devlet Avlağı, Karlıova Çiçekpınarı Genel Avlağı, Karlıova Çukurtepe Genel Avlağı, Karlıova Hasanova Genel Avlağı, Kiğı – adaklı Aysaklı Devlet Avlağı, merkez kiğı adaklı Uzunsavat devlet avlağı, Ormanardı Devlet avlağı, Yeniköy devlet avlağı, göltepesi devlet avlağı, göltepesi devlet avlağı, Elmalı Devlet avlağı, yenibaşak devlet avlağı, hazarşah devlet avlağı, gökçedal devlet avlağı, dinarbey devlet avlağı, Ayanoğlu Devlet Avlağı.

Yaban hayatı geliştirme sahası olarak ayrıldığı için avlanmanın yasak olduğu bölge ise ‘Bingöl – Kiğı Şeytandağları Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’ olarak belirtildi.

[Çapakçur Gazeetesi]

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü