Reklamı Geç
Advert

Hüda-Par'dan Mahalle İftarları

Hüda Par Saray Mahallesi Temsilciliği Ramazan ayı vesilesiyle mahalle sakinlerine bir iftar yemeği verdi.

Hüda-Par'dan Mahalle İftarları

Hüda Par Saray Mahallesi Temsilciliği Ramazan ayı vesilesiyle mahalle sakinlerine bir iftar yemeği verdi.

İFTAR yemeğine Hüda Par il Başkanı Hamdullah Tasalı ve Yardımcıları, Hüda Par Merkez İlçe Başkanı Muhittin Güçten, Mahalle Muhtarı Ali Turan, Suriyeli aileler ve mahalle sakinleri katıldı.

Mahalleli tarafında yoğun bir ilgi gören iftar yemeğinde önce Kur’an-i Kerim okundu, daha sonra Hüda Par İl başkanı Hamdullah Tasalı kısa bir konuşma yaptı.

Tasalı, burada yaptığı konuşmasında “İftar programını tertipleyen Hüda Par Saray Mahallesi temsillerimizi ve siz kıymetli mahalle sakinlerini selamlıyorum ve tebrik ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Ramazn-ı Şerifleriniz hayırlı olsun. Vesile olanlardan ve sizlerden Allah razı olsun. Hüda Par Bingöl İl Başkanlığı olarak bu seneki Ramazan ayında (inşallah) her mahallede, Mahalle Temsilcilerimiz aracılığıyla halkımızla birlikte iftar programları tertiplemek istedik. Bismillah dedik, ilk iftar programını Saray Mahallesinde sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. Bizleri Ramazan ayına kavuşturan ve sizlerle buluşturan rabbimize hamdolsun! Ramazan ayının en güzel yönlerinde biri hiç şüphesiz ortak duygular içinde iftar programlarında buluşmak ve bir araya gelmektir. Zira Yüce Allah’ın rahmet ve bereketi her daim kendi rızası için toplananların üzerinde olduğunu birçok ayetler ve hadisler bizlere hatırlatmaktadır. Ramazan; Kuran ve hidayet ayıdır. Rabbimizin vaktini belirlediği çok kıymetli, mübarek ve özel bir zaman dilimidir. Bizler bu mübarek günleri; ibadetlerle, sadakalarla ve iftar programlarıyla bir araya gelerek, birlik ve beraberlik içinde ihya etmeliyiz. Zira yıl boyunca maddi ve manevi dünyamızda meydana gelen tahribatları/yıkımları/kirleri ancak böyle tamir edebilir, temizleyebilir inşa edebiliriz. Tabir-i caiz ise fabrika ayarlarımıza dönmek için, kendimize format atmalıyız. Bu duygularla Rabbimizin ilahi rızasına kavuşmayı umit ediyoruz” dedi. 

[Çapakçur Gazetesi]

Hüda Par Bingöl Saray Mahallesi iftar Ramazan Yemek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü