Reklamı Geç
Advert

Genç'te Aameliyatlar Başladı

Önceki hafta ilçedeki görevine başlayıp ‘artık ilçede önemli ameliyatların yapılabileceğinin müjdesini veren’ Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hasan Yaşar, hafta içinde 18 yaşındaki bir hastanın ameliyatını gerçekleştirdi. Opr. Dr. Hasan Yaşar, Ramazan ayı sonrasına planlanan birçok ameliyatların da bulunduğunu söyledi.

Genç'te Aameliyatlar Başladı

Sağlık Bakanlığı 74’üncü Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası kapsamında Genç Devlet Hastanesi’ne ataması yapılan ve önceki hafta itibari ile ilçedeki görevine başlayan Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hasan Yaşar, ayağının tozu ile ilk ameliyatını da göreve başladığı hafta gerçekleştirdi. Göreve başladığında ziyaret ettiğimiz Opr. Dr Yaşar, Genç’e reçete yazmak için gelmediğini ve tüm teknik donanım ve imkânlara sahip olan hastanede önemli ameliyatları da gerçekleştirme gayreti içerisinde olacağını ifade etmişti.

Hafta içerisinde şiddetli karın ağrısı şikayetiyle Genç Devlet Hastanesi’ne baş vuran bir hastaya yapılan tetkik ve incelemelerinde apandisit teşhisi konup appendektomi ameliyatı yapıldı. Gerçekleşen ameliyatın ardından görüşlerini aldığımız Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hasan Yaşar: “18 yaşında erkek hasta bir günlük karın ağrısı şikâyetiyle geldi. Bu şikayetine ek olarak bulantı, kusma ve iştahsızlık mevcuttu. Yapılan değerlendirmede hastanın akut apandisit olduğu anlaşıldı ve hastamız acil şartlarda ameliyata alınıp başarılı bir operasyon gerçekleşti.  Hastanemizde düzenli tedavisi uygulanan hastamız ertesi gün taburcu edildi. Hastamızın kontrolleri poliklinik ortamda devam etmektedir. Hastanemiz acil vakalarda ameliyat yapılabilecek imkânlara sahip. Bundan böyle hastanemizde kasık fıtığı,  mide ameliyatı, bağırsak ameliyatı ve bunlar gibi birçok önemli ameliyatları burada yapabileceğiz. Ramazan sonra ameliyat bekleyen hastalarımız var” dedi.

[Gencin Sesi]

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü