Reklamı Geç
Advert

Barakazi’den Ev Ziyaretleri

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Eşi Pervin Barakazi, Ramazan ayı dolayısıyla ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

Barakazi’den Ev Ziyaretleri

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Eşi Pervin Barakazi, Ramazan ayı dolayısıyla ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

Bingöl’de iftar vakti öncesi ve sonrası zaman zaman çat kapı ev ziyaretleri yapan Barakazi, Belediye olarak görevlerinin sadece yol ve kaldırım yapmak olmadığını belirterek bu tür ziyaretlere de önem verdiklerini dile getirdi.

Bu ziyaretlerde ihtiyaç sahibi ailelere ulaşma imkanı da bulduklarını belirten Başkan Barakazi, “Bizlere gelen bilgiler doğrultusunda vatandaşlarımıza çat kapı ev ziyaretlerimize devam ediyoruz. Hemşehrilerimizi yaşam alanlarında ziyaret ederek, samimiyetine, hikayelerine ortak oluyoruz. ‘İlk defa evimize bir belediye başkanı geliyor’ diye konuşurlarken, gözlerindeki o mutluluğu yaşamak ise bizim en büyük mükafatımız oluyor” dedi.

”EN BÜYÜK SERMAYEMİZ VATANDAŞLARIMIZDAN GELECEK HAYIR DUALARI”

Ramazan ayının manevi atmosferi içerisinde vatandaşlarla daha çok bir arada olma arzusu içerisinde olduklarını ifade eden Barakazi, “Vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz. Yüz yüze görüşerek onların varsa sorunlarını kendi ağızlarından bizzat dinliyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde çözüm bulmanın gayreti içerisinde oluyoruz. Ramazan beraberinde güzel duyguları canlandırıyor. Dertleşelim, sohbet edelim, birbirimizle olan kardeşliğimizi, bağlarımızı güçlendirelim diye  bu tür buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca ihtiyaçlarını ya da sorunları, sıkıntıları, bir talepleri olup olmadığını öğrenmeye çalışıyoruz bu ziyaretlerle.Bizim en büyük sermayemiz, insanlarımızın hayır dualarını alabilmektir. Onun için ziyaretlerimizde kendilerinden dualarını eksik etmemelerini de istirham ediyoruz. Amacımız, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içerisinde tüm gönüllere bu manevi iklimi büyük Ramazan ayında bir nebze de olsa dokunmaktır. Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde yalnız, hasta ve mağdur ailelere çat kapı ziyaretler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Onların yaşam alanlarında inşallah bir arada olacağız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, ev ziyaretleri esnasında sokaklarda karşılaştığı çocuklarla da yakından ilgilenen Barakazi, bir süre sohbet ettikten sonra kendilerine çeşitli hediyeler vererek sevindirdi.

[Çapakçur Gazetesi]

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü