Reklamı Geç
Advert

Bingöl Üniversitesinde yeni açılan bölümler

2017-2018 yılında Bingöl Üniversitesi’nin bazı yeni bölümlerine ve yeni programlarına öğrenci alınması kararı YÖK tarafından onaylandı.

Bingöl Üniversitesinde yeni açılan bölümler

2017-2018 yılında Bingöl Üniversitesi’nin bazı yeni bölümlerine ve yeni programlarına öğrenci alınması kararı YÖK tarafından onaylandı.

Buna göre 2017-2018 akademik yılında Bingöl Üniversitesi’nin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’ne lisans düzeyinde ilk kez öğrenci alınacak.

BESYO’nun üç bölümüne 260 öğrenci kontenjanı verilirken, coğrafya bölümüne ise 50 öğrenci kontenjanı verildi. Ayrıca YÖK tarafından üniversitenin ön lisans düzeyinde beş programına da ilk kez öğrenci alınması onaylandı.

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ, COĞRAFYA BÖLÜMÜ’NE 50 ÖĞRENCİ ALINACAK

2017-2018 akademik yılında ilk kez lisans düzeyinde öğrenci alımına başlayacak olan Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’ne YÖK tarafından 50 kişilik öğrenci kontenjanı verildi.

2017-2018 AKADEMİK YILINDA İLK KEZ ÖĞRENCİ ALINACAK ÖN LİSANS PROGRAMLARI

2017-2018 akademik yılında üniversitemizde ilk kez öğrenci alınacak ön lisans programları şu şekilde belirlendi: Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Maliye Programı’nın ikinci öğretimine 40, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Optisyenlik Programı’na 30, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Alternatif Enerji Kaynakları ve Teknolojisi Programı’na 30, Genç MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı’na 60, Genç MYO Ormancılık Bölümü Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı’na 40 öğrenci alınacak.

Ayrıca daha önce Teknik Bilimler MYO’da açılan ve talep olmaması nedeniyle kapanan Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Arıcılık Programı’na 30, Genç MYO bünyesinde açılıp yine talep olmadığı için kapanan Organik Tarım Programı’na da 30 öğrenci alınacak. Her iki bölüm ve program üniversitenin “Tarım-Havza Bazlı Bölgesel Kalkınma” programı bağlamında gelecek vadeden bölümler arasında gösteriliyor.

[Çapakçur Gazetesi]

Bingöl Üniversite YÖK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü