Reklamı Geç
Advert

Şehidimiz memleketine uğurlandı

Dün saat19:30 sıralarında Genç İlçesi Kırsalında icra edilen operasyonu kapsamında çıkan çatışma sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Demirkıran için resmi tören düzenlendi.

Şehidimiz memleketine uğurlandı
Haberin galerisi için tıklayın!
Bingöl Havalimanında gerçekleşen tören, şehidimizin naaşının katafalka konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende, şehidimizin özgeçmişi okundu.

Törende bir konuşma yapan Vali Yavuz Selim KÖŞGER "Vatanımıza kast eden kahpeler, bize ne mübarek günlerin hazzını yaşatıyorlar ne bu mübarek günleri huzur ve esenlik içinde idrak etmemize müsaade ediyorlar. Bir ramazan gününde kardeşimizi şehit ettiler. Allah'tan diliyoruz bu son olsun. Bu memleketimizin huzura, esenliğe çıkmasının başlangıcı olsun. İnşallah bundan sonra bu tarz törenler yapmayalım. Her seferinde bunu diliyoruz. Bu kutsal günde, ramazan ayında memleketimiz hakiki manada bir bayram idrak eder ve bir daha bu bölgede bu coğrafyada kan akmaz. Bu coğrafyada kardeşliğin mayasını çalanlardan Yunus Emre'nin sözleriyle belki hüznümüzü ifade edecek olursak 'Bu dünyada bir nesneye yanar içim göynür özüm / Yiğit iken ölenlere gök ekini biçmiş gibi' diyor. Ufuk kardeşimiz de çok genç yaşta bu vatan, bayrak, millet ve mukaddesat için toprağa düştü. Allah cümle şehitlerimize rahmet etsin." dedi.
 
 
 
 
Bingöl Genç Şehit Asker PKK Çatışma Ufuk Demirkıran Onbaşı Aydın Vali Yavuz Selim KÖŞGER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü