Reklamı Geç
Advert

Hayatının Şokunu Yaşadı

Bingöl’de İbrahim Seçkin isimli vatandaş daire aldı, hayatının şokunu yaşadı

Hayatının Şokunu Yaşadı

Bingöl’de bir abone kullanmadığı elektrik için 2 Bin TL fatura çıkarılarak, elektrik şirketi tarafından icraya verildi.

Yaşadığı mağduriyeti anlatan İbrahim Seçkin isimli vatandaş, “Bingöl Merkez Yeşilyurt Mahallesi’nde bir daire satın almıştım. Aldığım yeni evimize taşındık ama daha elektrik aboneliğimi yaptırmaya fırsatım olmadan “kaçak elektrik kullanıyorum” diye 854 TL ceza kesildi. Bu parayı babam gidip elden teslim ederek ödedi ve karşılığında makbuz aldı. Aboneliğimi yaptıktan sonra 622,50 TL fatura çıkarıldı. Bunu ödemeye fırsat bulamadan evimize icra kâğıdı geldi. Babamın daha önceden ödemiş olduğu 854 TL’nin sisteme geçirilmediğini ve gecikme faizi olarak 400 TL daha borçlandığı öğrendim.” Şeklinde konuştu.

Konu ile ilgili FEDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü’ne gittiğini belirten Seçkin, “Görevli memur babamın yatırmış olduğu parayı elden bana teslim ederek, “gidip bankaya yatırmanız gerekiyor.” dedi. Memurun parayı sisteme geçirmemesi dolayısıyla ayrıca bir mağduriyet yaşadım. Yaşadığım mağduriyeti dilekçe ile kuruma bildirdim ama mağduriyetimle kimse ilgilenmedi.” Dedi.

Aksa Elektrik’ten mağduriyetinin giderilmesini beklediğini ifade eden Seçkin, “kullanmadığım elektrikten dolayı 2 Bin TL’ye yakın ödeme yapmam isteniyor. Bu konuda birçok kişinin mağdur olduğunu öğrendim. Bu işin takipçisi olacağım inşallah. Gerekli yerlere şikâyetlerimi ilettim, CumhurBaşkanlığı İletişim Merkezi(CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi(BİMER)’e konu ile ilgili bildirim gönderdim. Hukuki yollardan da konunun takipçisi olacağım. AKSA Elektrik’ten ve görevli memurdan şikâyetçiyim. Kurumdan isteğim mağduriyetimin giderilmesidir.” İfadelerini kullandı.

Şok Daire İcra FEDAŞ Elektrik Sayaç Borç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü