Reklamı Geç
Advert

Barakazi Yunanistan’da

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi CEMR Toplantısı için Yunanistan’a gitti.

Barakazi Yunanistan’da

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi CEMR Toplantısı için Yunanistan’a gitti.

Türkiye Belediyeler Birligi’nin geçen ay ki toplantısında TBB encümeni seçilen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, TBB’nin 2010’dan itibaren üyesi olduğu Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) toplantısı için Yunanistan’a gitti.

Kısa süre önce Türkiye Belediyeler Birliği Encümeni seçilen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, aynı zamanda TBB’nin 2010 Haziran ayından itibaren üyesi olduğu CEMR Siyasi Komite Delegasyonunda da bulunuyor.

TBB’den 7 ismin asil üye seçildiği CEMR Siyasi Komite Delegasyonunda; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gaye Doğanoğlu, İzmir/Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi ve TBB Meclis Üyesi Hicran Hamza Çelikyay, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara yer alıyor.

CEMR NEDİR?

Birlesmis Kentler ve Yerel Yönetimler- Avrupa Bölge Teskilati ve Avrupa’daki ulusal yerel yönetim birliklerinin Birligi konumunda olan Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi olan CEMR, Avrupa’da yerel ve bölgesel yönetimleri temsil eden en büyük organizasyon. CEMR AB müzakere sürecinde olan ülkelerde yerel yönetimlerin sürece nasıl katkı sağlayacağına yönelik destek dokümanları sağlıyor.Genişleme politikalarında ise AB üyesi yerel yönetimlerin ne tür programlar ve projeler geliştireceğine yönelik tavsiye raporları oluşturan CEMR, yapısı gereği üye ülkeler, yeni üye olan ülkeler ve aday ülkeler arasında da ortaklıklar geliştiriyor.

Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye’de bulunan belediyeler ile Avrupa’daki belediyelerin işbirliği geliştirmesi ve AB üyelik sürecine daha iyi hazırlanmaları amacıyla, CEMR üyeliğine başvurmuş, Haziran 2010 tarihinde de Oslo’da düzenlenen Siyasi Komite toplantısında oy birliği ile üyeliğe kabul edildi.  [Çapakçur Gazetesi]

Bingöl Belediye Yücel Barakazi Yunanistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü