Reklamı Geç
Advert

“Yargı Bağımsızlığından Söz Etmek Mümkün Değil”

CHP Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, partisinin Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması hakkında yaptığı açıklamada, “yargı bağımsızlığından söz etmek mümkün değildir” dedi.

“Yargı Bağımsızlığından Söz Etmek Mümkün Değil”

CHP Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, partisinin Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması hakkında yaptığı açıklamada, “yargı bağımsızlığından söz etmek mümkün değildir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet’ yürüyüşü hakkında açıklamalarda bulundu. Bazencir, açıklamasında şunları söyledi:

“İstanbul Milletvekilimiz Sn. Enis Berberoğlu hakkında MİT’e ait Tırların durdurulması ile ilgili görüntülere ilişkin davada tutuklama ve mahkûmiyet kararı çıkmıştır. Biliyorsunuz ki İstanbul milletvekilimiz Sn. Enis Berberoğlu’na 25 yıl hapis cezası verildi. Bu kararın Hukukun bir tarafı yoktur. Ülkede giderek uzaklaşılan adalet zemini bu tutuklama kararı ile birlikte bir defa daha gördük ki önemli bir irtifa kaybetmiştir. Ülke o hal rejimi ile idare edilmektedir. Hukuk güvenliği kalmamıştır. Yargı bağımsızlığından söz etmek mümkün değildir. Yargı bağımsızlığının olmadığı yerde adalette kalmamış demektir. Oysaki devletin temeli adalettir. 15 Temmuz süreci bahane edilerek yargıya yönelik tercih edilen ve liyakati hiçe sayan görevlendirmeler adalet sisteminin canına ot tıkanmıştır. Yargı siyasallaşmıştır, yargının siyasallaşması demek Hukuk devletinin ortadan kalkması anlamanı taşır. Damatların, hırsızların, çetecilerin, mafyanın yolsuzluk yapanların, hırsızların, katillerin, tecavüzcülerin fetocuların serbest bırakıldığı bir yerde Milli iradeyi temsil edenlerin seçilmişlerin tutuklandığı bir ülkede yaşamaktan hukuk adına, insanlık adına, utanç duyuyoruz. Süreç gerçek fetocuların değil masum insanların, gazetecilerin, bilim insanlarının, garibanların, yargılandığı bir süreçtir. Gazetecilerin haber niteliği olan haberleri yapamadığı Hukukçuların ciddi ve büyük baskılar gördüğü bir dönemden geçiyoruz. Adalet herkese lazımdır. Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Adalet tüm yurttaşlar için hayati bir kurumdur. Devletin güvenilirliği adalete olan saygıyla ölçülür. Bir kısım siyasetçilere damat olanların serbest kaldığını görmekte Milletvekillerinin ise tutuklandığına şahit olmaktadır. İşte bu fotoğraf adalet mekanizmasına güveni yerle bir etmektedir. Bu tablo acı bir tablodur ve samimi dürüst yurttaşların adalet mekanizmasına güveni sarsmaktadır. Bu gün cumhuriyet halk partisi genel başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu tarihi bir yürüyüş için yola çıkmıştır yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Bu yol adalet için, özgürlük için önemli bir yoldur. Bu bir başlangıçtır, Adalet yürüyüşü rotasında demokrasi ve özgülük mücadelemizi sürdüreceğiz.” [Çapakçur Gazetesi]

Siyaset CHP Yargı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü