Reklamı Geç
Advert

Emperyalist Dünyanın işine gelecek işler

Partisinin Bingöl’de düzenlediği iftar programında konuşan Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, İslam Ümmetinin sorunlarının olduğunu ve bun sorunları çözerken adalet temelinde çözme mücadelesini verirken, ABD, İsrail, Rusya ve Emperyalist dünyanın işine yarayacak hiçbir adım atılmaması gerektiğini söyledi.

Emperyalist Dünyanın işine gelecek işler

Partisinin Bingöl’de düzenlediği iftar programında konuşan Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, İslam Ümmetinin sorunlarının olduğunu ve bun sorunları çözerken adalet temelinde çözme mücadelesini verirken, ABD, İsrail, Rusya ve Emperyalist dünyanın işine yarayacak hiçbir adım atılmaması gerektiğini söyledi.

İslam Ümmetinin sorunlarının olduğunu ve bu sorunları adalet temelinde çözme mücadelesi verirken dahi, ABD, İsrail, Rusya ve emperyalist dünyanın işine yarayacak hiçbir adım atılmaması gerektiğini ifade eden Şahin, Adalet temelinde dahi sorunlarımızın çözümü mücadelesini verirken, atacağımız adıma önce bakmalıyız. Atacağiımız adım ABD, İsrail, Rusya’ya mı yarıyor yoksa bu adım, ümmetin yaralarına derman mı olacak? Bu tespitten sonra adım atılmalı” dedi.

Şahin, İslam ve Kur’an’ın değer ve öğretileri dokunduğu her şeye değer katarak, huzur verdiğini belirterek, “Hangi toplumda Kur’an yaşanıyorsa huzur vardır. Hangi ülkede Kur’an yaşanıyorsa, Kur’an’ın adalet değeri, özgürlük değeri, kardeşlik değeri, Hürriyet ve yardımlaşma varsa orada huzur vardır” dedi.

Hüda Par Bingöl İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftara; Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, İl başkanı Hamdullah Tasalı, İttihadul Ulema üyesi Molla Sahip Korkutata ve çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Hüda Par Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı yaptığı selamlama konuşmasında, Ramazan ayının Bingöl’de çok iyi ve verimli geçtiğini belirterek, Bingöl merkezde halkla iftarda buluşma, bir araya gelme programları kapsamında Ramazan ayının başından bu yana 6.cısı olarak düzenlenen programda merkez Kültür mahallesinde hakla bir araya geldiklerini söyledi.

Tasalı’nın selamlama konuşmasının ardından Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, gündeme dair bir konuşma yaptı.

Konuşmasına Türkçe, Kürtçe ve Zazaca olarak davetlileri selamlayan Şahin, “Kur’an ayında olduklarını ve Ramazan ayının Kur’an ayı olduğunu, Kur’an neye değinmişse ona bir değer ve kıymet kattığını dile getirdi.

“KUR’AN HANGİ TOPLUM VE HANGİ DEVLETİN İDARESİNE DEĞMİŞSE ONA DEĞER KATMIŞTIR”

Kur’an ile değerlenen kullardan olma temennisinde bulunan Şahin, “Kur’an hangi toplum ve hangi devletin idaresine değmişse ona değer katmıştır. Osmanlı yakın bir tarihtir. Küçük bir boydu. Yüzlerce kişiden oluşan bir kabiledir ama Kur’an’a değmiş, devlet olmuş, imparatorlaşmıştır. Osmanlı, İslam’ın adaletiyle hüküm ettikleri dönemlerde devletmiş ve imparatorlaşmıştır” dedi.

“İSLAM’IN ÖĞRETİ VE DEĞERLERİNDEN UZAK TOPLUMLAR MAALESEF HUZURSUZ TOPLUMLARDIR”

İslam ve Kur’an’ın değer ve öğretileri dokunduğu her şeye değer katarak, huzur verdiğini ifade eden Şahin, “Hangi toplumda Kur’an yaşanıyorsa huzur vardır. Hangi ülkede Kur’an yaşanıyorsa, Kur’an’ın adalet değeri, özgürlük değeri, kardeşlik değeri, hürriyet ve yardımlaşma varsa orada huzur vardır. Kur’an değerlerinin yaşadığı toplumlarda huzur vardı. O toplumda emniyet vardı. Kur’an’ın değerleri ve İslam’ın öğretileri emniyeti tesis eder. Nefisleri terbiye eder ki, oruç ayının hikmetlerinden birtanesi de budur. Nefisleri terbiye eder ve emniyeti tesis eder. İslam’ın öğretileri güç kazandırır. İslam’ın öğreti ve değerlerinden uzak toplumlar maalesef huzursuz toplumlardır”ifadelerini kullandı.

“BİRBİRİMİZİ SEVERSEK ÜMMET GÜÇ KAZANACAK”

Şahin, “İman etmedikçe cennete giremezsiniz ve birbirinizi sevmedikçe de ‘İman’ etmiş olamazsınız” Allah Resulünün hadisini hatırlatarak, Bize diyor ki birbirinizi sevmeniz lazım. Bu coğrafya sevginin ne olduğunu çok iyi anlıyor. Açılar ve zulümler yaşamış, bir coğrafya sevginin ne demek olduğunu çok iyi biliyor. Bu coğrafyanın ilacı sevgidir. Birbirimizi sevmek zorundayız. Birbirimizi seversek, bu coğrafyada bu toplumda yeniden ümmet güç kazanacak, yeniden buralara bahar gelecek, yeniden buralar maneviyatla yeşerecek, sevgiyle muhabbetle canlanacaktır inşallah. Ve İslam’ın öğretileri bize diyor ki kendim için istediğini kardeşin içinde iste. Kendin için istemediğini de kardeşin içinde isteme diyor” diye konuştu.

İslam ümmetinin yaşadığı tüm can yakıcı sorunların temelinde adaletsizliğin olduğunu vurgulayan Şahin, toplumun birbirine düşmesinde adaletsizlik var, toplumun devletle kavgalı olmasının temelinde yine adaletsizlik var. Adalet tesis edilirse bütün sorunların çözüleceğini ve kardeşliğin tesis edileceğini ifade etti.

Hüda Par’ınbu memlekette çok kritik dönemlerden geçirilirken kurulduğunu ifade eden Şahin, bu memleketin kardeşliğinden yana tavır almakla, huzurundan yana tavır almakla, adaletinden yana tavır almakla, zulme karşı durmaktan yana tavır almakla Hüda Par’ınbu memlekette son derece ihtiyaç olduğunu ve Hüda Par’aduyulduğunu gösterdiğini söyledi.

“ÜMMETİN SORUNLARINI ÇÖZERKEN EMPERYALİST DÜNYANIN İŞİNE GELECEKEK ADIM ATILMAMASI GEREKİR”

İslam Ümmetinin sorunlarının olduğunu ve bun sorunları çözerken adalet temelinde çözme mücadelesi verirken dahi, ABD, İsrail, Rusya ve Emperyalist dünyanın işine yarayacak hiçbir adım atılmaması gerektiğini ifade eden Şahin, Adalet temelinde sorunlarımızın çözümünü mücadelesini verirken, atılacak adıma önce bakılmalı. Bu adım ABD, İsrail, Rusya’ya mı yarıyor,, yoksa bu adım ümmetin yaralarına derman mı olacak? Bu tespit yapıldıktan sonra adım atılmalı. Biz böyle bir inanca ve düşünceye sahip insanlar olarak hareket ediyoruz. İşte yanı başımızda Suriye ve Irak ortada. Yanı başımız yangın yerine dönmüş, Türkiye’yi de yangın yerine çevirmeye çalışıyorlar. Bakın Türkiye gerçekten cennet gibi bir ülke. Dışarıya gidince Türkiye’nin ne kadar cennet bir ülke olduğunu görüyoruz. Bu cennet ülkenin kıymetini bilmek lazım.” şeklinde konuştu.İftar program yapılan dua ile sona erdi.

Ayrıca Şahin iftar programından sonra yeni mahalle camisinde itikafta bulunan Hüda Par gençlik kolları üyeleriyle bir arada sahur programına katıldı. (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü