Reklamı Geç
Advert

Sayfanlılardan İftar Programı

Seyfan Derneği, Yeşilyurt Mahallesi’nde geniş katılımlı bir iftar programı gerçekleştirdi.

Sayfanlılardan İftar Programı

Seyfan Derneği, Yeşilyurt Mahallesi’nde geniş katılımlı bir iftar programı gerçekleştirdi.

Seyfan Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği (Seyfan Der), Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii Bahçesinde köylülerine yönelik geniş katılımlı bir iftar programı düzenledi. 

Geleneksel olarak düzenlenen iftar programına, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ın yanı sıra Seyfan Derneği üyeleri ve Seyfanlılar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Program, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ın selamlama konuşması ile devam etti.

Seyfan Derneği’nin yapmış olduğu faaliyetleri takdir ettiğini belirterek sözlerine başlayan Topraktan, “Bu güzel ayda sizlerle aynı sofrada, gönül sofrasında beraber olmaktan duyduğum hazzı belirtmek isterim. Öncelikle bu güzel organizasyonu hazırlayan Dernek Başkanı Orhan Açıkbaş'ı ve yönetimini tebrik ediyorum. Seyfanlıları burada bir arada görmek beni çok sevindirdi. Seyfan, başkanlığımıza bağlı bir bölge olduğu için sizlere karşı sorumluluğumun bilincindeyim. Seyfanlılara yardım etme noktasında üzerime düşen bir şey varsa her zaman yardımcı olmaya hazırım.” Şeklinde konuştu.

Topraktan’ın konuşmasının ardından kısa bir konuşması yapan Seyfan Derneği Başkanı Orhan Açıkbaş, “Davetimize icabet edip bizleri onurlandıran Genç belediye Başkanı’na ve sizlere en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Bizleri ramazan ayına Kavuşturan Allah'a hamd olsun. Tuttuğumuz oruçları, kıldığımız namazları, ettiğimiz duaları Allah kabul etsin. Dernekleşmenin faydalarından biride birlik ve beraberlik içinde bir araya gelip kaynaşmaktır. İftar yemeği vesilesiyle bugün buraya geldik ve uzun zamandır birbirini görmeyen köylülerimiz, akrabalarımız ve üyelerimiz burada birbirlerini gördüler. Birbirlerini sorma, birbirleriyle sohbet etme fırsatı buldular. Buna vesile olmak bizi son derece memnun ediyor.  Amacımız geleceğimiz olan evlatlarımıza böylesi güzel İftar programı miras bırakmaktır. Ramazan demek; oruç, iftar, sahur, namaz, kuran, rahmet, bereket, paylaşmak ve kardeşlik demektir. İşte bizi bu duygu ve düşünce bir araya getirdi. Bu güzel tablonun oluşmasını sağlayan ve bu programda emeği geçen başta dernek yönetimimize ve aile temsilcilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Program yapılan duanın ardından yenilen iftar yemeği ile sona erdi. (Haber Merkezi)

Seyfan Bingöl Yeşilyurt Ramazan İftar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü