Reklamı Geç
Advert

Emniyeti Bayram Mesaisinde

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bayram nedeniyle aldığı tedbirler ile trafik konusunda aralıksız denetim uygulayacak.

Emniyeti Bayram Mesaisinde

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bayram nedeniyle aldığı tedbirler ile trafik konusunda aralıksız denetim uygulayacak.

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından, ramazan bayramı süresince yapılan trafik faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Açıklamada Ramazan Bayramı tatilinin huzurlu geçmesi ve trafik kazalarının önlenmesi ile ilgili olarak Bingöl Emniyet Müdürlüğü trafik birimlerince yapılacak denetimlerde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu çarşı merkezi ve alışveriş merkezleri önünde her türlü trafik yoğunluğuna karşı tedbirlerin alınacağı belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

BU CADDELERE PARK YASAK

“Tatil süresince özellikle Genç Caddesi, Hastane Caddesi ve Kültür Caddesi üzerinde araç parkı yapılmayacak park eden araç sürücüleri uyarılarak araçlarını kaldırmaları istenilecek, gerektiğinde cezai işlem uygulanacak.”

SİVİL RADAR UYGULAMASI YAPILACAK

“Sürücülere hız yapmamaları, emniyet kemeri takmaları, araç kullanırken cep telefonu ile görüşmemeleri, şerit kullanma kurallarına riayet etmeleri gibi bilgilendirmeler yapılacak. Sivil radar araçları ile şehir içi ve şehirlerarası yollarda denetim sayısı artırılacak. Şehrin giriş ve çıkışlarında bulunan uygulama noktalarında uykusuzluk ve yorgunluk belirtileri görülen sürücülerin denetim noktasında veya araç dışında dinlenmeleri sağlanacak.”

OTOBÜSLERDE DENETİM YAPILACAK

“Şehir içi ve şehirlerarası otobüslerde sivil kıyafetli trafik personelince denetimler yapılacak. Seyir halinde sivil trafik araçları ile denetim yapılacak kural ihlali yapan sürücüler tespit edilerek gerekli cezai işlemler uygulanacaktır.” (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü