Reklamı Geç
Advert

Berdibek’ten bayram ziyaretleri

Her bayram vatandaşların sokakta karşılaştığı en tanıdık simalardan olan Bingöl 22. Dönem Milletvekili Feyzi Berdibek bu bayram da nerdeyse gezmedik ilçe, köy, belde bırakmadı.

Berdibek’ten bayram ziyaretleri

Bingöl’e karşı sevdası herkesçe bilinen ve takdirle karşılanan Berdibek, her bayram şehre gelip tüm hemşerileriyle bayramlaşma geleneğini bu bayram da bozmadı. Genç’ten Karlıova’ya, Solhan’dan Sancak’a tüm Bingöl’ün dört bir yanını gezen Berdibek her kesimden insanların sıcak ve samimi karşılamalarıyla bayramı hemşerileriyle geçirmeyi gelenek haline getirdi. Yüzlerce köy hatta mezra gezen Berdibek bu olayı siyasetüstü bir durum olarak yorumladı.

Dini hassasiyetleri ve geleneklerine bağlı oluşu ile tanınan Berdibek, “Bu bayramlaşma dinimizin bir gereği aynı zamanda bir geleneğimizdir. Her zaman teveccühlerini benden esirgemeyen halkımızın yanında olmaya gayret gösterdim. Birlik ve beraberliğin temelinde böyle günlerde bir arada olabilmek yatar. Bu siyasetüstü bir iştir. Dini ve gelenekselleşmiş bir ritüeldir. Bayramda ne kadar çok vatandaşımıza ulaşıp onlar ile hasbihal etme imkanı bulur isek, onların bize karşı kadirşinas tutumlarına bir nebze olsun karşılık vermiş oluruz. Ben vatandaşlarımın evlerine, köylerine sofralarına gidip bayramlaşma şansını buluyorsam bu benim için büyük bir şereftir.  Ben tekrardan genelde tüm İslam aleminin özelde ise Bingöllü hemşerilerimin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar. Birliğimizin ve dirliğimizin, kardeşliğimizin baki ve güçlü kalmasını temenni ederim. Bu küslerin barıştığı bir bayramdır. Tüm küslerin barıştığı bir bayram olmasını temenni ederim. Bizleri kucaklayan, sohbetlerini, kapılarını, sofralarını bize açan ve bizleri gönüllerinde misafir eden tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım “diye konuştu.

Valiliğin düzenlediği resmi bayramlaşma törenlerine de iştirak eden Berdibek burada protokol ile bayramlaşt. Ayrıca Berdibek, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ı da makamında ziyaret ederek bayramını kutladı. (Haber Merkezi)

Bingöl Genç Karlıova Yayladere Yedisu Kiğı Adaklı Sancak Hamamlar Bayram Ziyaret Feyzi Berdibek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü