Reklamı Geç
Advert

Toplu Ulaşıma Zam!

Bingöl Belediyesi tarafından alınan kararla, özel halk otobüslerine zam yapıldı. Buna göre en düşük tam bilet 1,70₺, en yüksek ise 2,25₺ oldu.

Toplu Ulaşıma Zam!

Bingöl Belediyesi tarafından alınan kararla, özel halk otobüslerine zam yapıldı. Buna göre en düşük tam bilet 1,70₺, en yüksek ise 2,25₺ oldu.

Bingöl Belediyesi’nin Pazartesi günkü aylık meclis toplantısının ilk gündemi, ‘toplu ulaşıma zam’ oldu. Alınan kararla, toplu ulaşıma zam geldi.

Gündemin ilk maddesine yer alan konuda, Bingöl’de toplu taşımacılık yapan S.S.18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine bağlı Özel Halk Otobüslerine zam yapıldı. Buna göre;

Düzağaç, Hastaneler, Sanayi Sitesi, Simani Mahallesi güzergâhı, SGK, TEDAŞ, Emniyet, Üniversite, Şehit Mustafa Gündoğdu, Recep Tayyip Erdoğan, İçmeler TOKİ, Selahaddin’i Eyyubi Mahalleleri, Ahmet Dursun Konutları güzergahı Tam Bilet: 1.70, Öğrenci: 1.10 TL oldu.

Kültür Mahallesi Tam Bilet: 1,40 TL, Öğrenci: 1,10TL oldu.

Ekinyolu Tam Bilet:2,25TL, Öğrenci: 1,10TL olarak belirlendi.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Yolcu Taşıma Rayici olarak belirlenmesine ve bu tarifenin Yeni Halk Otobüsü alınıp yolcu taşımaya başladıktan sonra uygulanmasına 5393 sayılı Belediye kanununun 15/p maddesine göre oy çokluğu ile karar verildi.

VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Öte yandan, otobüs biletlerine yapılan fiyat arttırılmasına vatandaşlardan tepki geldi. Kimi vatandaşlar, “Öyle bir şehre kasabada kullanılan belediye otobüsleri mi olur. Kendini aşmamış bir belediye binmesin halk bakın neler olur her gün yürüsün vatandaş. Bingöl ne kadar büyük ki” şeklinde yorum yaparken, kimi de “Araçlar daha konforlu olup şoförler daha dikkatli olsa keşke birbirleriyle yarışmasa” dedi.

Fiyatların uygunsuz olduğunu düşünen kimi vatandaşlar, “tepki göstermediğimiz sürece vatandaşı düşünen olmaz. Bu fiyatlar uygunsuz, Bingöl ne kadar büyük ki bu fiyatlar uygun görülüyor? Büyükşehirlerde bu fiyata daha fazla yol gidiyorsunuz. Zam geri alınmalı” değerlendirmesinde bulundu. (Çapakçur Gazatesi)

Bingöl Halk Otobüsü Zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü