Reklamı Geç
Advert

Evran: “Talebimiz 2 Yıldır Beklemede”

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Evran, emeklilerin 240 ay vade ve 250 liralık taksitlerle konut sahibi olma hakkı için Bingöl’de arsa talebinin 2 yıldır beklemede olduğunu söyledi.

Evran: “Talebimiz 2 Yıldır Beklemede”

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Evran, emeklilerin 240 ay vade ve 250 liralık taksitlerle konut sahibi olma hakkı için Bingöl’de arsa talebinin 2 yıldır beklemede olduğunu söyledi.

Bingöl Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Evran, emeklilerin 240 ay vade ve 250 liralık taksitlerle konut sahibi olma hakkı için Bingöl’de arsa talebinin 2 yıldır beklemede olduğunu söyledi.

Evran, açıklamasında “Sayın Başbakanımızın Emeklilere 240 ay vade 250,00 TL taksitle ev verileceğinin, açıklaması ile Genel Merkezimizin şubelerimize konutu olmayan emeklerimizden konut almak isteyenlerin taleplerini kayıt altına alınması için talimat vermiştir. Şube olarak üyelerimize duyurular yapılarak bugüne kadar konut almak isteyen toplam 2500 SSK. Ve BAĞ-KUR üyelerimizin ön talep olarak kayıtları ve evrakları alınmıştır.TOKİ Başkanlığının ilgili yazılarında, Arsa temin edilmesi halinde talebimizin değerlendirmeye alınacağını belirtilmiştir. 20 İlde arsa Tahsis edilerek Konut yapımına başlanmıştır. Bingöl İlinde Bulunan Derneğimize üye 2500 İşçi Emeklilerimizin konut ihtiyacını karşılayacak, İlimiz Merkez İlçesi sınırları içerisinde, Maliye Hazinesi Mülkiyetinde bulunan, İmar Planında Konut yapımına uygun,Kültür Mahallesinde ve Ekin yolu Köyü sınırlar içerisinden buluna, parsellerin TOKİ konut yapımı için tahsisi Dosyası Hazırlanmıştır. Valilik Kanalı İle Orman Müdürlüğümüze gönderilmiştir. Talebimiz; Bingöl İlinde Bulunan Derneğimize üye 2500 SSK. ve BAĞ-KUR Üyelerimizin Konut İhtiyacının Karşılanması için, Milli Emlak Müdürlüğümüz tarafından, arsa tahsis dosyamız harılanarak, Orman Müdürlüğümüze gönderilmiştir. Orman alanı içerisinden yer alması gerekçesiyle bekletilmektedir. Ancak söz konusu Parseller Orman özelliğini yetirmiştir.Sayın Valimizden Bingöl’deki İşçi Emeklileri Derneği olarak, 2 yıldır bekletilen Talebimizin tarafınızdan ilk proje olarak uygulanması için, gereğini arz ediyoruz” dedi. (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü