Reklamı Geç
Advert

DİVA-SEN, 2’nci Geleneksel İstişare Toplantısını Gerçekleştirdi

Diva-Sen Bingöl il başkanlığı geleneksel olarak düzenlediği kır toplantısının 2. sini hafta sonu üyeleriyle gerçekleştirdi.

DİVA-SEN, 2’nci Geleneksel İstişare Toplantısını Gerçekleştirdi

Diva-Sen Bingöl il başkanlığı geleneksel olarak düzenlediği kır toplantısının 2. sini hafta sonu üyeleriyle gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan il Başkanı Mustafa Uyan, Allah’uTeala’yahamdu sena ve peygamberimiz (S.A.V)’e salat-u selam ettikten sonra, içinde bulunduğumuz Temmuz ayının ülkemizin geleceği ve milletimizin birliği ve beraberliği için önemli bir zaman dilimi olduğunu belirtti.

Devamında, 15 Temmuz 2016 tarihinde, asırlardan beri devam eden milli ve manevi birliğimizi yok etmeye çalışan darbeci zihniyeti lanetledi. Konuşmalarını sürdüren Uyan, Diva-Sen il başkanlığının kurulduğu günden bugüne, ülkemizin istiklali, istikbali ve istikrarı için kendi çapında çalışmalarına hızla devam ettiğini ifade etti.

Toplantının ikinci aşamasında, Divasen’in yaptığı çalışmalar hakkında tüm üyeler bilgilendirilip, daha güzel ve iyi hizmetler nasıl yapılır düşüncesiyle üyelerle görüş alışverişinde bulunuldu.  Üyeler de Diva-Sen’li olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ve bu tür istişarelerin çok güzel ve verimli olduğunu, Divasen’e üye olduklarında, üyeliklerinin farkına vardıklarını ifade ederken, aylık yapılan kesintilerin yine kendilerine harcanıp hizmete dönüştürüldüğü için müteşekkir olduklarını söylediler.

Toplantıda söz alan Diva-Sen il sekreteri Abdullah Temizkan, toplantının tertip edilmesinde emeği geçen ve toplantıya iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ederek, mevcut tablonun Bingöl’de, Diva-Sen Sendikasının da bağlı olduğu, Tüm Memursen Konfederasyonu’nun ivedilikle kurulmasının bir zorunluluk olduğunu üyelerle paylaştı. Bu tekliften sonra yapılan oylama neticesinde Diva-Sen il basın sekreteri Mehmet Sait Gelen’e Konfederasyon çalışmalarını yapması için tam yetki verildi.

Söz alan Diva-Sen il basın sekreteri Mehmet Sait Gelen, kendisine verilen konfederasyon il temsilciliğini kurma çalışmasının milletimize ve memleketimize hizmet yolunda hayırlara vesile olmasını temenni ederek, tüm varlığıyla çalışmalarını sürdüreceğini beyan etti. Sonrasında bu göreve kendisini layık gören arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

Daha sonra söz alan Diva-Sen Genç ilçe başkanı Emrullah Savar ise, Divasenli olan arkadaşlarından sendikalarına en az birer üye kazandırmalarını isteyerek üye çalışmalarının tüm hızıyla devam etmesi gerektiğini söyledi.

2’nci yapılan geleneksel kır toplantısının sonunda sendika üyelerine yemek ikramında bulunulduktan sonra, ülkenin iç ve dış düşmanlarından bir an evvel kurtulup huzura kavuşması için hayır duaları edilerek toplantı sona erdi. (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü