Reklamı Geç
Advert

Anjiyografi Ünitesi Hizmete Girdi

Bingöl Devlet Hastanesi’nde Anjiyografi ünitesi açıldı. İlk defa 3 hastaya uygulanan anjiyo ile sevklerin önemli oranda azalacağı belirtildi.

Anjiyografi Ünitesi Hizmete Girdi

Bingöl Devlet Hastanesi’nde Anjiyografi ünitesi açıldı. İlk defa 3 hastaya uygulanan anjiyo ile sevklerin önemli oranda azalacağı belirtildi.

Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Koroner Anjiyo Ünitesi açılması amaçlı denetim için gelen Doç.Dr.Fırat Özcan ve Doç.Dr.MuratSongur tarafından 05.07.2017 tarihinde yapılan denetim ile birlikte Koroner Anjiyografi Ünitesi hizmete açıldı. 05.07.2017 tarihinde Devlet Hastanesinde ilk defa 3 hastaya koroner anjiyo başarılı bir şekilde yapıldı.

Bingöl Devlet Hastanemize göğüs ağrısı ile müracaat eden 78 yaşındaki Cuma Karahan kalp krizi ön tanısı ile hastane Kardiyoloji Servisine yatışı yapıldı. 05.07.2017 tarihinde Koroner Anjiyografi Ünitesine alınan hastaya Bingöl Devlet Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan Uzm.Dr.Meryem Kara, Uzm.Dr.Murat Harman, Uzm.Dr.Murat Gök, Uzm.Dr.MertEvlice, Uzm.Dr.Muhammed Süleymanoğlu tarafından Anjiyo yapılarak tıkalı olan damarlara Balon ve Stent uygulanarak tıkalı damarlar başarı ile açıldı. Bundan başka aynı gün içerisinde 2 Hastaya daha başarı ile Anjiyo yapıldı.

Bingöl’de ilk defa yapılan Anjiyografi hizmeti sunumuna İl Sağlık Müdürü Dr.Süleyman Budunoğlu, Genel Sekreteri Uzm.Dr.Hasan Bayındır, Halk Sağlığı Müdürü  Dr.Vedat Söyiler, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr.HalimKaysadu, İdari Hizmetler Başkanı Nedim Hant, Hastanesi Yöneticisi Uzm.Dr.Ali Ekin ve Hastane İdarecilerimiz katılarak denetçi ekip ve Anjiyografi hizmeti sunan Kardiyoloji Uzmanları ile bir araya gelerek yapılan işlemler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Uygulama sonrası hastalar ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Konu hakkındaki açıklamada, Bingöl’de ilk kez anjiyografi hizmetinin gerçekleştirildiği, Anjiyografi ünitesinin kurulması ile birlikte çevre illere anjiyo yaptırmak için sağlık tesisimizden il dışına yapılan sevklerde büyük ölçüde bir azalma olacağı kaydedildi. (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü