Reklamı Geç
Advert

SÜTAŞ Yatırımında Yeni Gelişme

DBP İl Genel Meclisi üyesi Aydın Kaya, İl Genel Meclisi’nin dünkü toplantısında SÜTAŞ için tahsis edilen arazini imar planının onaylandığını söyledi.

SÜTAŞ Yatırımında Yeni Gelişme

DBP İl Genel Meclisi üyesi Aydın Kaya, İl Genel Meclisi’nin dünkü toplantısında SÜTAŞ için tahsis edilen arazini imar planının onaylandığını söyledi.

Uzun yılardır Bingöl’de yapılacağı konuşulan SÜTAŞ yakın bir geçmişte hava alanı mevkiinde maliye hazinesine kayıtlı 323 hektarlık arsa tahsisi ile ilk ciddi gelişmesini sağlamıştı. Bingöl il genel meclisinin 06.07.2017 Tarihli gündeminin 2’nci maddesinde tahsis edilen arsada, SÜTAŞ’ın yapımı için İl meclisinin tüm üyelerinin desteği ile İmar planı onaylanarak SÜTAŞ için 2’nci büyük adım atılmış oldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan DBP İl Genel meclis Üyesi Aydın Kaya, “DBP ve HDP siyasi partileri olarak, gerek il Genel meclisinde ve gerekse TBMM’de İlimiz için hayati olan bu preseyi amasız fakatsız her platformda her aşamasında desteklerimizi sunduk. İlimizin tarihine bakıldığında birçok heyecan yaratan projesinin sahipsizlikten yarım bırakıldığını yapılmadığını siyasi istismarlara kurban edildiğini görmekteyiz. Nitekim SÜTAŞ’ta son 6,7 seçimdir siyasete malzeme edilen bir yatırımdır umarız SÜTAŞ aynı akıbeti yaşamaz tarih tekerrür etmez” dedi.

Kaya, açıklamasında, “Sütaş ilimiz için önemli bir istihdam alanı olacağını biliyoruz ve umut ediyoruz. Tabi ki oturup bekleyerek istihdam edilmez kimse. Bu saatten sonra ilimizin gerek kamu gerekse özel, ilgili tüm kurumları SÜTAŞ’ın faaliyet alanları ile ilgili personel yetiştirmek ve hammadde üretimi için alt yapı oluşturmaları gerekmektedir. Bu hazırlıklar ne kadar güçlü olursa özellikle dolaylı istihdamın o kadar fazla olacağını düşünüyoruz. DBP olarak ilimize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi. (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü