Reklamı Geç
Advert

Ulaşım Zammı Geri Çekilsin!

HÜDA PAR İl Başkanı Hamdullah Tasalı, katıldığı bir radyo programında Bingöl ile ilgili sorunları dile getirdi. Tasalı, geçtiğimiz hafta şehiriçi ulaşıma yapılan zam kararının geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

Ulaşım Zammı Geri Çekilsin!

HÜDA PAR İl Başkanı Hamdullah Tasalı, katıldığı bir radyo programında Bingöl ile ilgili sorunları dile getirdi. Tasalı, geçtiğimiz hafta şehiriçi ulaşıma yapılan zam kararının geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İl Başkanı Hamdullah Tasalı, geçtiğimiz hafta yapılan şehir içi ulaşım zammı hakkında bir radyo programında açıklamalarda bulundu. Tasalı, açıklamasında “Bu kararın çekilmesi lazım ve yeni bir uygulamaya gidilmeli. Bu zam makul ve doğru bulmuyoruz. Herkesin razı olduğu makul bir fiyat olmalı” dedi.

“ÇOK YÜKSEK BİR ÜCRET!”

Tasalı, açıklamasında “İçerisinde bulunduğumuz ay içerisinde belediye yönetimi şehir otobüslerine zam yapmış. Yine bu zaman içerisinde devlet emekli işçi memurlarına zam yaptı. % 6,89 Belediye Meclisi ise şehiriçi ulaşıma yaklaşık %20 zam yapmış. Fakat bu zam belediyenin zammından üç kat düşük. Gerekçe olarak köprüler yıkıldığı için yollarımız uzamış, ondan diyorlar. Fakat bu çok yüksek bir ücret. Gidilen yola bakacak olursak bu ücret çok fazla. Bingöl’ün en uzun mesafesi 10 km ve buda bu ücreti hak etmiyor. Bu kararın çekilmesi lazım ve yeni bir uygulamaya gidilmeli. Bu zam makul ve doğru bulmuyoruz. Herkesin razı olduğu makul bir fiyat olmalı” dedi.

“PEMBE OTOBÜS TALEBİMİZ VAR”

Tasalı, açıklamasında Bingöl’de sadece bayanların kullanacağı ‘pembe otobüs’ taleplerinin olduğunu belirterek, “Bingöl’ün kültür mahallesi kentsel dönüşüm problemleri devam ediyor. Bayan kardeşlerimiz için pembe otobüs isteğimiz var. Çevre şehirlerde bu uygulamanın olumlu bir çok faydası olmuştur. Trafikteki keşmekeşlik, oto park sorunları, su kesintisi sorunları bütün bu sorunlar İlimizde kalıcı /kangren haline gelmiş. Ve belediyenin bu sorunlara artık çözüm üretmesi lazım. Bingöl’ de herkes kendi kanununu uyguluyor. İsteyen istediği yeri işgal ediyor, isteyen parkı işgal ediyor, isteyen istediği yere aracını park ediyor. Bu sorunları es geçerek ve göz yumarak kurtulamazsınız. Bu konularda duyarlı olmalısınız. Bu halk o makamlara bu ve benzer sorunları düzeltmeniz ve ilimizi yaşanır hale getirmek için seçmiştir. Halk tüm bu sorunları çözümünü belediyeden beklemektedir” diye konuştu.

“YOLLAR YENİ YAPILDI, BU KEZ DOĞALGAZ İÇİN YIKILDI”

Tasalı, açıklamasında ayrıca şunları söyledi: “Yolarımız yeni yapıldı, bu seferde doğalgaz çalışması nedeniyle tekrardan yıkıldı, tahrip oldu. Diyorlar ki ‘çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz’ Vatandaşa rahatsızlık vermeden hizmet sunmalıyız. FEDAŞ Karlıova ilçesinde arızalan elektrik direğini haber verilmesine rağmen tamirat yapılmıyor ve bir çocuk orda akıma çarpılıp ölümden döndü. Vücudu yandı fakat Bingöl’de yanık ünitesi hastanede yok ve hasta Erzurum’a gönderiliyor.” (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü