Reklamı Geç
Advert

Fırat EDAŞ’dan Tesisat Uyarısı

Fırat EDAŞ, vatandaşlara elektrik tesisatlarının kontrol ve bakımının periyodik olarak yaptırılması uyarısında bulundu.

Fırat EDAŞ’dan Tesisat Uyarısı

Fırat EDAŞ, vatandaşlara elektrik tesisatlarının kontrol ve bakımının periyodik olarak yaptırılması uyarısında bulundu.

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl’ü kapsayan dört ilde elektrik dağıtım hizmeti veren Fırat EDAŞ, elektrik abonelerini evlerinde ve işyerlerinde bulunan elektrik tesisatlarının kontrol ve bakımlarını periyodik olarak yaptırmaları konusunda uyardı.

günlük yaşamımızın olmazsa olmaz bir parçası. Evlerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız neredeyse tüm alet ve araçlarımız da elektrikle çalışıyor. Hizmet verdiği illerde tüketicilere kesintisiz ve kaliteli enerji ve dağıtım hizmeti sunma hedefiyle faaliyet gösteren Fırat EDAŞ, elektriği yaşam alanlarına dağıtan elektrik tesisatlarının kontrol ve bakımlarının düzenli olarak yapılmaması durumunda, tesisatta zaman içerisinde oluşan problemlerin belirlenemeyeceği, bu problem ve arızaların da büyük hasarlara yol açabileceği konusunda tüm elektrik tüketicilerini uyarıyor.

Konu hakkında FEDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, elektrik tesisat bakımının nasıl yapılacağı şöyle belirtildi:

“İş yerlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İş Güvenliği ve İş Ekipmanları Yönetmeliği EK III. maddesince elektrik tesisat kontrolünün azami olarak 1 yıllık periyodlar halinde topraklama ve paratoner kontrolleri ile birlikte yapılması zorunlu kılınıyor.Evlerde ise sorumluluk sadece o evde yaşayan hane halkına ait. Olası bir problem ve arıza yaşanmaması için evlerde de, tesisat kontrol ve bakımının periyodik olarak yapılması gerekiyor.Fırat EDAŞ, elektrik tüketicilerine şu önerilerde bulunuyor;Tesisatınızın kontrolünü ve bakımını mutlaka konusunda uzman kişilere yaptırın. Elektrik işi uzmanlık gerektirir.Elektrik Tesisat Kontrolü periyodik olarak yapılmadığı sürece, tesisatta zaman içerisinde oluşan problemler belirlenemez ve büyük hasarlara yol açar. Hatta can kaybına bile neden olabilir.Elektrik tesisat kontrolü genel olarak ana sigorta bölmesinden yapılır. Arıza ve sorunlar da genellikle eskiyen ve değiştirilmediği için yıpranan kablolar nedeniyle oluşur.” (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü