Reklamı Geç
Advert

MHP’li Varol: “Bahçeli’nin Duruşu İşgal Girişimini Önledi”

MHP İl Başkanı Varol, “15 Temmuz gecesi gerçekleşen karanlık işgal girişiminin akamete uğraması da MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin duruşuyla alakalıdır” dedi.

MHP’li Varol: “Bahçeli’nin Duruşu İşgal Girişimini Önledi”

MHP İl Başkanı Varol, “15 Temmuz gecesi gerçekleşen karanlık işgal girişiminin akamete uğraması da MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin duruşuyla alakalıdır” dedi.

15 Temmuz Darbe girişiminin birinci yıl dönümü dolayısıyla değerlendirmede bulunan MHP İl Başkanı Nurettin Varol, Türk Milletinin pek çok ağır imtihanı alnının akıyla atlattığını belirterek şunları söyledi:

“Tarihi olaylarda; millet adına hüküm süren, söz söyleyen kişilerin dirayetli durmaları Türk milletinin de kaderini değiştirmiştir. İstanbul’un fethi nasıl gemileri karadan yüzdürecek ferasete bağlıysa, Kürşad İhtilali; “Çin’e karşı 40 kişiyle de olsa direnelim” diyen cesarete nasıl bağlıysa; 15 Temmuz gecesi gerçekleşen karanlık işgal girişiminin akamete uğraması da MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin duruşuyla alakalıdır. Bu toprakların gördüğü en alçakça işgal girişimi, en travmatik isyan kalkışması; 15 Temmuz gecesi yaşandı. O zamana dek düşmanın müstevlisine ve eşkıyanın elikanlısını görmüş olan bu memleket; ihanetin yeni bir boyutuyla karşılaştı. O gece; sokaklara inerek kendi halkına namlu doğrultanların, ellerinde Türk devletinin silahları, üzerlerinde Türk ordusunun üniformaları vardı. Bu milletin iradesine, meclisine, evlatlarına 1000 yıl biriktirdikleri kinle birlikte kurşun yağdıranlar; karşılarında yıkılmayacak, aşılmayacak, devrilmeyecek bir duvar gördüler. Bu duvar; Türk milletinin inancı ve inadıydı. Bu güneşi hiç doğmayacak gibi karanlık ve umutsuz görünen gecede dahi milletimize inanç ve heyecan aşılayan şeylerin başında; şüphesiz Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin başından itibaren gösterdiği tavır gelmektedir. Milliyetçi Hareket Parti’mizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin çok isabetli bir tanımla daha baştan teşhisini koyduğu üzere; milletçe karşı karşıya kaldığımız bu şeref yoksunu teşebbüs, özü itibariyle bir haçlı saldırısıdır. Haçı bozguna uğratacak yegâne çözüm ise hilâlin yani Türkiye’nin birliğidir. Bunun için de herkese defaatle çağrılarda bulunulmuştur. İktidarıyla, muhalefetiyle omuz omuza duran ve milli meseleleri uyum içerisinde çözen bir Türkiye; Pensilvanya’da yeni hayaller kuranların da, Kandil’de gündüz düşü görenlerin de kâbusu olacaktır. Milliyetçi Hareket Parti’mizin Sayın Genel Başkanı Bahçeli; 15 Temmuz gecesi, en başından beri yabancı istihbarat örgütlerinin ileri karakolu olan FETÖ’ye karşı göğüs germiş ve inisiyatifini milli iradenin tecelligâhı seçilmiş meclisten yana kullanmıştır. Onun kendinden emin duruşu, milletimize de emniyet ve huzur vermiştir. O gün sokağa çıkarak ‘İblis’e ruhunu satmış vaizin’ satılmış talebelerine hadlerini bildiren delikanlıların yüreğinde Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli muhabbeti vardır. O gün Türkiye Cumhuriyeti’ni sahipsiz koymayıp; emperyalist kalkışmanın yerli taşeronlarıyla çatışan kahraman devlet vazifelilerinin kalbinde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye karşı hürmet vardır. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin tavrı sayesinde; MHP ve ülkücü hareketin, devlet mekanizmasının sigortası, milletin hakiki fedaileri olduğu tekrar anlaşılmıştır.” (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü