Reklamı Geç
Advert

Vali Mantı: “Milletimiz Sonraki Kuşaklara Eşsiz Bir Örnek Sergilemiştir”

Bingöl Valisi Ali Mantı,yayımladığı 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajında “milletimiz sonraki kuşaklara eşsiz bir örnek sergilemiştir” dedi.

Vali Mantı: “Milletimiz Sonraki Kuşaklara Eşsiz Bir Örnek Sergilemiştir”

Bingöl Valisi Ali Mantı, 15 Temmuz Darbe Girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Mantı, açıklamasında şunları söyledi: 

Aziz milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 darbe girişimi üzerinden bir yıl geçti. Hamdolsun ki milletimiz dayandığı inanç ve ahlaki değerlerle bu meşum teşebbüsü bertaraf ederek püskürtmüştür. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, din, dil ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın milli ve manevi dinamiklere yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimiz dahili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir izzet ve onur sayfası eklemiştir.

Bu müstesna duruş ile millet kendi tarihinin öznesi olmuştur. Derin bir şuurun tezahürü olarak, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için hiç tereddüt geçirmeden sokaklara dökülerek göğsünü hain darbecilere siper eden ve ‘tanklardan büyük yüreğim var’ diyen aziz milletimiz sonraki kuşaklara eşsiz bir örneklik sergilemiştir.

15 Temmuz direnişi toplumun bilinç dünyasında gaza ve şehadet duygusunun hala ne kadar canlı olduğunun ve milletimizin medeni değerler konusunda hala ne kadar hassas olduğunun en güzel kanıtıdır. Bu örnek tarihten günümüze Bedir, Uhud, Malazgirt, Kut’ül Amare, Çanakkale ruhunun hala ne kadar diri olarak toplumun bağrında durduğunu göstermektedir.

15 Temmuz gecesinde yaşadıklarımız her daim teyakkuz halinde olmamız, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemiz ve zinhar gafletten uzak kalmamız gerektiğini bize ihbar etmektedir. Zira bayrak, toprak ve istiklal, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Bizler de şehitlerimizin ve gazilerimizin bu aziz emanetlerini sonraki nesillere ulaştırmakla mükellefiz.

Bu duygularla, adını bildiğimiz ve bilemediğimiz bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık, esenlik ve uzun ömür diliyorum. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü