Reklamı Geç
Advert

15 Temmuz, Fotoğraflarla Anlatıldı

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında ve sonrasında Anadolu Ajansı foto muhabirlerince çekilen fotoğraflar, Bingöl Belediyesi işbirliğiyle Sanat sokağında sergilendi.

15 Temmuz, Fotoğraflarla Anlatıldı

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında ve sonrasında Anadolu Ajansı foto muhabirlerince çekilen fotoğraflar, Bingöl Belediyesi işbirliğiyle Sanat sokağında sergilendi.

62 fotoğrafın yer aldığı ‘15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi’ konulu fotoğraf sergisinin açılışına, Bingöl Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, Vali Yardımcıları, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurdele kesiminin ardından sergiyi gezen Mantı ve Barakazi fotoğraflarla ilgili Anadolu muhabirinden bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Mantı, halkın iman ve ihlas mücadelesini her zaman canlı ve diri tutmak adına bu tür çalışmaların önemli olduğunu söyledi.

Mantı, “15 Temmuz yıl dönümü münasebetiyle Belediyemiz ve Anadolu Ajansı ortaklaşa 15 Temmuz’daki halkımızın kahramanlıklarını resimlerle yeniden Bingöl halkımıza tanıtmak amacıyla güzel bir sergi programı düzenlemişler. Başta Belediye başkanımız olmak üzere, Anadolu ajansımıza teşekkür ediyorum. Bu halkımızın iman ve ihlas mücadelesini her zaman canlı ve diri tutmak adına güzel bir sergi olmuş. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu sergilere daha yeni fotoğraflar bulduğumuz takdirde genişleterekten devam edeceğini, halkımıza sunulacağına inanıyorum” diye konuştu.

“AMACIMIZ ZİHİNLERDE CANLI TUTMAK”

Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise, fotoğraf sergisindeki amaçlarının 15 Temmuz’u unutturmak adına olduğunu vurgulayarak, “15 Temmuz’u zihinlerde canlı tutmak amacıyla böyle bir sergi düzenlemesi ortaya çıktı. Valiliğimizin koordinasyonda Anadolu Ajansı ile birlikte en azından o günün tekrar zihinlerde canlanması amacıyla en önemli en çarpıcı sahneleri resim sergisinde sunarak halkımıza o günün duyarlılığını yeniden canlandırmak istedik. Güzel bir sergi olduğunu düşünüyorum. Halkımızda bu sergiye ciddi bir ilgi gösterdi. Umarım her zaman bunlar zihinlerde canlı kalır” ifadelerini kullandı. (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü