Reklamı Geç
Advert

TOKİ Yönetiminden Memnun Değiliz

İnönü Mahallesi’nde bulunan TOKİ sakinleri, site yönetiminden memnun olmadıklarını belirterek yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi.

TOKİ Yönetiminden Memnun Değiliz

İnönü Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutları için açıklamalarda bulunan site sakinlerinden Ahmet Yalınkaya, site yönetiminden memnun olmadıklarını söyledi. Yalınkaya, “Sorumsuzluklar nedeniyle şikâyetçiyiz. Sorunlar giderek artıyor. Ağaçlarımız kurudu, yeşil alanlar sarardı, doğalgaz çalışmaları özenli yapılmıyor, kanalizasyon borularından kötü kokular geliyor, çatı saçakları özellikle kışın sıkıntı yaratıyor. Evler de dökülüyor. Sorularımıza cevap dahi alamıyoruz” diye konuştu.

“ASANSÖRLERDE İNSANLAR KALIYOR!”

Site sakinlerinin neredeyse her gün asansörlerde mahsur kaldığını ileri süren Yalınkaya, “Asansörlerde neredeyse her gün biri mahsur kalıyor. Yeşil etiket olması gerekiyor ama denetime rağmen hala kırmızı etiket var. Yeşil etiket verilmiyor çünkü asansör bakımlarında da sıkıntı var. İnsanlar asansörlerin içinde kalıyor, denetim de kendi davullarını resmen kendileri çalıyorlar. Her şeyi bir kılıfa uydurmuşlar, hizmet alamıyoruz. Memnun değiliz. 22 ay içerisinde insanın bir tane faaliyeti olmaz mı?” diye konuştu.

“ÖDEDİĞİMİZ PARALARIN KARŞILIĞINI ALAMIYORUZ”

Yalınkaya, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Aidatımı vermediğimde yüzde 5 faiz geliyor. Ancak verdiğimiz ücretlerin karşılığını alamıyoruz. Yönetimden cevap alamıyoruz. Bakanımızın, Valimizin, Belediye Başkanımızın duymasını istiyoruz. Verdiğimiz paraların karşılığı bu mu? Ev konusunda da memnun değiliz. Evde ince sıvalar dahi dökülüyor. 160 bin lira anapara ödüyorum, ancak verdiğim paraların karşılığını alamıyorum. Yetkililerle iletişime dahi geçemiyorum. Eve verdiklerimin karşılığını alamıyoruz. Yetkililerden duruma el atmaları için çağrıda bulunuyoruz.” (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü