Reklamı Geç
Advert

‘Fotoğraflarla 15 Temmuz’ Sergisi Açıldı

15 Temmuz 2016 yılında FETÖ tarafından girişilen hain darbe teşebbüssünün yıldönümünde BingölÜniversitesi’nde “Fotoğraflarla 15 Temmuz” sergisi açıldı. Fen Edebiyat Fakültesi tarafından 17 Temmuz 2017’de fakültenin zemin katında açılan fotoğraf sergisi 18 Ağustos 2017’ye kadar açık kalacak.

‘Fotoğraflarla 15 Temmuz’ Sergisi Açıldı

15 Temmuz 2016 yılında FETÖ tarafından girişilen hain darbe teşebbüssünün yıldönümünde BingölÜniversitesi’nde “Fotoğraflarla 15 Temmuz” sergisi açıldı. Fen Edebiyat Fakültesi tarafından 17 Temmuz 2017’de fakültenin zemin katında açılan fotoğraf sergisi 18 Ağustos 2017’ye kadar açık kalacak.

17 Temmuz 2017 Pazartesi günü açılan fotoğraf sergisinin açılışına Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Olgun, Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çiftçi,  üniversitemiz genel sekreteri Doç. Dr. Abdullah Taşkesen, Bingöl Müftüsü Mecit Can, üniversitemizin akademik ve idari personel katıldı.

“ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAMAK VE UNUTTURMAMAK GEREKİR”

Sergi açılışı öncesinde konuşan Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “bu programlar amacına ulaşıyorsa anlamlıdır” dedi. 15 Temmuz’dan her birimiz bir şeyler çıkardık diyen Prof. Dr. Çapak, “bu günde vatanımızın ve milletimizin ne kadar önemli olduğunu anladık ve fark ettik. Şehitlerimizi unutmamak ve unutturmamak gerekir” şeklinde konuştu.

“TÜM İSLAM ÜLKELERİNDE SORUN VAR”

İslam dünyasının her ülkesinde sorunların olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Çapak, “tabii ki, sorunların kaynağı İslam değildir. Sorunların kaynağı, aklımızın başkalarının tekelinde olmasıdır. Allah 700’den fazla ayette ‘niçin düşünmüyorsunuz’, ‘akletmez misiniz?’ diyor. Aklımızı başkalarının tekelinden kurtardığımız zaman daha hür ve daha özgür yaşarız. Allah, farkındalığımızı yittirmemize sebep olan şeyler yaşatmasın, şehitlerimizi unutmamayı nasip etsin. Bundan sonra vatanımızı ve milletimizi sahiplenmemizden uzaklaştırmasın” diyerek sözlerini noktaladı.

“FİTNE ZAMANLARINDA HERKESİN SÖYLEDİĞİNE DİKKAT ETMESİ LAZIM”

Sergi açılışı vesilesiyle bir konuşma yapan Bingöl Valisi Ali Mantı, ülkemizin 15 Temmuz 2016’da ciddi bir bela atlattığına dikkat çekerek, “ülkemiz, ciddi anlamda bir sosyolojik sarsılma geçirdi. Allah, bugünleri bir daha yaşatmasın, bizi dosdoğru yoldan giden milletin fertlerinden eylesin. Konuşulması gereken insanlarla konuşulması lazım, böyle fitne zamanlarında herkesin söylediğine da azami önem göstermesi lazım” dedi.

“SÖYLEDİKLERİMİZLE YAPTIKLARIMIZIN UYUMLU OLMASI GEREKİR”

Bize düşen,  yaptığımız şeylerin ilim, irfan içinde düşünerek yapmak olduğuna vurgu yapan Vali Mantı, “söylediklerimizle, yaptıklarımızın uyumlu olması gerekir. Ülkenin yöneticileri adil olursa halk da ondan nasibini alır, zulümkâr olurlarsa halk ondan da nasibini alır. Her türlü harici ve dâhili tehditlere dikkat etmek lazım” şeklinde konuştu.

Korkaklık ordusuyla mesafe alınmaz diyen Mantı, “toplum içinde yapmamız gerekenleri, başka mecralarda tartışırken dikkatli olmalıyız. Davranışlarımızda ve eleştirilerimizde ölçülü olmalıyız. Yol tıkayıcı değil, yol açıcı olmalıyız. İyi bir insan iyi bir Müslüman olur. Güzellik olursa paylaşırız, kötülüklerin neyini paylaşacağız” şeklinde sözlerine son verdi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi de yaptığı kısa konuşmasında, “kahramanlık, her milletin ihtiyaç duyduğu bir olgudur. Yakın tarihimize kadar ‘Çanakkale’ ve ‘Kut’ülAmmare’ kahramanlıklarını anlatıyorduk. Artık, gençlerimizin bizzat yaşadığı bu vahim olayda kahramanlarımıza dokunabiliyoruz. Bugünün, gençlerimize bir bilgi ve düşünce kaynağı olacağını düşünüyorum” dedi. (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü