Reklamı Geç
Advert

İkinci Bingöl Tanıtım Günleri Çalışmalarına Hız Verildi

10- 16 Ekim tarihleri arasında İstanbul Maltepe’de yapılması planlanan II. Bingöl Tanıtım Günleri çalışmalarına hız verildi.

İkinci Bingöl Tanıtım Günleri Çalışmalarına Hız Verildi

Programla ilgili ilimiz Valisi Ali MANTI başkanlığında, önceden kurulan komisyonla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya katılan komisyon üyeleri 2014 yılında Ankara ve İstanbul’da yapılan tanıtım günlerindeki eksiklikleri dile getirdi. Toplantıda ayrıca yapılacak programın içeriği, bu içeriğe katkıda bulunacak kuruluşlar, STK ve esnafın kimler olabileceği ve bu çalışmaların nasıl yürütüleceği ile ilgili yol haritası konuşuldu.  

Toplantıya katılan Vali Ali MANTI, ’ Daha önceden benzer birçok organizasyona katıldığını, bu konuda bilgi ve tecrübesinin olduğunu, bu tür etkinliklerin iller için fırsat niteliği taşıdığını, ilimizin tüm değerleriyle tanıtımı için gerekli gayreti sarf edeceklerini, Valilik dışındaki tüm birey, kurum, kuruluşların da gerekli gayreti sarf etmeleri, hassasiyet göstermeleri ve özveriyle katkıda bulunmaları gerektiğini’ söyledi.  

Toplantıya Vali Yardımcısı Tunahan ÇİL, Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Koç, Bingöl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Müslüm AYYILDIZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal ARIKAN, Bilim San. ve Tekn. Müdürü Mesut İLHAN, TSO Başkanı Mahmut AYAS, SYDV Müdürü Metin ATILGAN, İl Özel İdaresi Gn. Sek. Yrd. Enes ÜÇGÜL, Organize Sanayi İl Müdürü Nurullah Çiftçi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali BAYRAM, Fırat Kalkınma Ajansı Koordinatörü İsa Telimen, Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Cem ÜZER, Damızlık Hayvan ve Süt Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doğan KOÇ ve Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaaslan katıldı. 

Toplantının devamı 25 Temmuzda tüm ilçelerin katılımıyla yapılacak. İstanbul ve çevre illerden STK temsilcilerinden müteşekkil bir diğer komisyonun da İstanbul’da Ağustos ayı içerisinde toplanarak çalışmalar yapacağı bilgisi verildi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü