Reklamı Geç
Advert

HDP’li Özsoy: “Baluken, Emniyet’in İftirasına Uğradı”

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken’in yargılanmasına ilişkin açıklamasında, Baluken’in bir önceki davasında sosyal medya üzerinden bir köy korucusunu tehdit ettiği iddialarının Emniyet Müdürlüğü tarafından iftira edildiğini ileri sürdü.

HDP’li Özsoy: “Baluken, Emniyet’in İftirasına Uğradı”

Halkların Demokratik Partisi Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, tutuklu bulunan partisinin Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken hakkında yazılı açıklamalarda bulundu.

Özsoy, açıklamasında; "Diyarbakır Milletvekilimiz ve hemşerimiz Sn. İdris Baluken’in Bingöl Savcılığınca hazırlanan iddianame ile yargılanma süreci, Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etmektedir. Bugünkü duruşma Sn Baluken’in tutukluluk halinin devamına karar verilerek 27 Eylül 2017 tarihine ertelenmiştir. Sn Baluken’in tutuklanmasına gerekçelerden biri olan ve Bingöl Emniyet Müdürlüğü ile Bingöl Savcısınca ortaya atılan, köy korucularını Twitter üzerinden tehdit ettiği iddiasına ilişkin olarak bir önceki duruşmada, Milletvekilimizin avukatları söz konusu suçlamaya dair kanıt istemiştir. Bugünkü duruşmaya Bingöl Emniyet Müdürlüğü’nün gönderdiği cevaba göre söz konusu tehdide ilişkin “herhangi bir tahkikat belgesi” bulunmamaktadır. Milletvekilimizin tutuklandığı iddialardan birinin aslında hayal ürünü olduğu bizzat Emniyet Müdürlüğünce itiraf edilmiştir. Başta Sn. Baluken olmak üzere şu anda tutuklu bulunan Eş Başkanlarımız ve tüm milletvekillerimiz bu tarz hayali, uydurma, çarpıtma gerekçeler yaratılarak rehin alınmıştır. Bizler Halkların Demokratik Partisi olarak bu tarz garabet dolu, hayal ürünü suçlamaları iddia eden kamu görevlileri hakkında her türlü adli ve idari sürecin işletilmesi için mücadele edeceğimizi ifade ediyor, Sn Baluken ve tüm milletvekillerimizin derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Milletvekillerimiz özgürleşene kadar, ülkemiz demokratikleşene kadar mücadelemize devam edeceğimizi beyan ediyoruz."dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü