Reklamı Geç
Advert

Genç’e 620 Metrelik Viyadük

Bingöl’ün Genç İlçesi Küpar Mevkii’nde 620 metrelik viyadüğün çalışmaları devam ediyor. Bingöl’ün çevre illerle olan bağlantı yollarında da, Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) çalışmaları sürüyor.

Genç’e 620 Metrelik Viyadük

Bingöl’ün Genç İlçesi Küpar Mevkii’nde 620 metrelik viyadüğün çalışmaları devam ediyor. Bingöl’ün çevre illerle olan bağlantı yollarında da, Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) çalışmaları sürüyor.

Geçtiğimiz yılın son İl Koordinasyon Toplantısında Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Bingöl İçmeler kavşağından başlayarak Genç ilçe merkezinden Diyarbakır yolunda Bingöl sınırı olan Reş Deresi’ne kadar toplam 40,6 kilometrelik yolun Bitümlü Sıcak Karışımlı (BSK) asfalt yol yapılacağını ve ihalenin 7 Kasım da gerçekleşeceğini söylemişti. Gülşen ayrıca gerçekleşecek ihalede, Genç ilçe merkezinden geçen çevre yolu için ise demiryolunun üzerinden Küparrampasına dayanan 620 metrelik bir viyadük yapılacağını söylemişti.

NİSAN’DA İHALESİ YAPILMIŞTI

Genç-Bingöl ile Genç Diyarbakır karayolunun Bingöl il sınırları içerisinde yer alan 41 kilometrelik yolun Bitümlü Sıcak Karışımlı (BSK) asfalt yol yapımı, Nisan ayında 115 Milyon 350 Bin TL’ye ihale edildi. Yapım işine başlanan ihale kapsamında ayrıca Genç Sanayi Sitesi mevkii demiryolu güzergahında 620 metrelik bir viyadük yapımı da yer alıyor.

“VİYADÜKTE VE ÇEVRE İLLERLE OLAN BAĞLANTI YOLLARINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Karayolları çalışmaları hakkında bilgi veren Karayolları 84. Şube Şefi Emrullah Metin ise, Bingöl’ün çevre yollarla olan bağlantı yollarında ve Genç’te ihalesi yapıldıktan sonra yapımına başlanan viyadüğün çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, “Bingöl çevre yollarında çalışmalar bitti. Protokol yolları da bitti. Şehir merkezine şu an herhangi bir çalışma yok. Bingöl – muş karayolunda BSK çalışmalarımız devam ediyor. Aynı şekilde Bingöl – Karlıova yolunda BSK çalışmalarımız devam ediyor. Genç – Diyarbakır yolunda BSK devam ediyor, genç çevre yolunda viyadük çalışmaları sürüyor. Viyadük, 600 metre uzunluğunda olacak” dedi.

ÇAPAKÇUR KÖPRÜSÜ’NDE SON DURUM

Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, geçtiğimiz gün Bingöl Valiliği’nde düzenlenen 3’üncü dönem il koordinasyon kurulu toplantısında, Çapakçur Köprüsü’nün son durumu hakkında bilgi vermişti. Gülşen, Bingöl’de toplam 612 kilometre yol ağı bulunduğunu belirterek, Bingöl-Elazığ karayolunun Bingöl sınırının bölünmüş yol olarak tamamlandığını söylemişti.  Çapakçur köprüsü ile ilgili bilgi veren Gülşen, iki ayak dışında diğer ayakların tamamlandığını, köprünün Kasım ayında faaliyete gireceğini belirtmişti.

(FOTO: Arşiv – Haber: Mesut Budraç / Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü