Reklamı Geç
Advert

3’üncü Çeyrekte Projelere 5,5 Milyon Lira Ayrıldı

Bingöl’de 2017 yılının 3’üncü çeyreğinde projelere 5,5 milyon lira ödenek ayrıldı.

3’üncü Çeyrekte Projelere 5,5 Milyon Lira Ayrıldı

Bingöl’de 2017 yılının 3’üncü çeyreğinde projelere 5,5 milyon lira ödenek ayrıldı.

Bingöl Valisi Ali Mantı başkanlığında, 2017 yılı 3’üncü dönem il koordinasyon kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Bingöl Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Mantı: “2017 yılı 3’üncü Döneminde; yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının İlimizde gerçekleştirdikleri projelerin kısa bir değerlendirmesi, yatırım tekliflerinin uyumlaştırılması, program ve projelerin uygulanmasında birimler arası eşgüdüm gerektirebilecek hususlarda istişarede bulunulması ve Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek konularda Kurul Kararı alınması teklifleri görüşülecektir” dedi.

“510 PROJEDEN 14’Ü TAMAMLANDI”

“2017 yılı III. Döneminde; toplam 510 proje üzerinde çalışılmış ve bu projelerin 14’ü  tamamlanmıştır” diyen Sayın MANTI sözlerine şöyle devam etti:

“Diğer 496 projeden 205 proje devam etmekte ve 191 proje ihale aşamasında olup, 100 projeye ise çeşitli sebepler nedeniyle başlanılamamıştır. İlimiz yatırım projelerine ilişkin çalışmalar, 19 Genel ve Katma Bütçeli Kuruluş ile 8 Köylere Hizmet Götürme Birlikleri olmak üzere toplamda 27 kuruluş tarafından gerçekleştirilmektedir.”

NAKDİ GERÇEKLEŞME ORANI YÜZDE 20

Vali Mantı, açıklamalarına şöyle devam etti:

“2017 yılı projelerine ayrılan ödenek miktarı 544 milyon 699 bin 754 TL olup,  dönem sonuna kadar 111 milyon 137 bin 864 TL harcama yapılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı % 20’dir.”

Toplantı daha sonra yatırımcı Kamu Kurumlarının Bölge ve İl Müdürleri tarafından İlimizde devam eden yatırımlarla ilgili bilgi vermeleri, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili konuların görüşülmesi ile devam etti.

Toplantıya Vali Ali Mantı’nın yanı sıra, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcısı Cevat Gün, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları, meslek odaları başkanları ile yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri katıldı. (Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü