Reklamı Geç
Advert

Ömer Halisdemir’in Mezarını Ziyaret Ettiler

Bingöl Sosyal Olmayı Seviyorum Derneği tarafından yapılan gezide 50 kişilik kafile, Şehit Ömer Halis Demir’in mezarı başta olmak üzere 15 Temmuz’da bombalanan yerleri tek tek gezerek o geceki yaşananları yerinde görme fırsatı buldular.

Ömer Halisdemir’in Mezarını Ziyaret Ettiler

Bingöl Sosyal Olmayı Seviyorum Derneği tarafından yapılan anlamlı proje sayesinde 50 kişilik kafile, Şehit Ömer Halis Demir’i mezarı başında andı, 15 Temmuz gecesinde yaşanan olayları ise yerinde görme fırsatı buldu.

Sosyal Olmayı Seviyorum Derneği (SOS) Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsünün püskürtülmesinde canını ortaya koyup şehit düşen kahramanları ve bombalanan yerleri yerinde görüp 15 Temmuz’u anmak ve yaşatmak için İçişleri Bakanlığı ve Dernekler Dairesi Başkanlığı’yla ortaklaşa yapılan projede 50 kişilik kafileyi geziye götürdü. İlk önce Nevşehir’de bulunan 15 Temmuz Şehidi Ömer Halis Demir’in kabrini ziyaret eden kafile daha sonra Ankara Gölbaşı Özel Harekât Merkezi ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, TBMM ve İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü gezip darbe girişiminin yıl dönümünde açılan 15 Temmuz Şehitler Anıtını ziyaret ettiler.

Ziyaret ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Sosyal Olmayı Seviyorum (SOS) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Topluk, yaptıkları proje ile 15 Temmuz’u anmak ve o gece yaşanan vahşeti Bingöllülere yerinde gösterme fırsatı sunmak olduğunu söyledi. Topluk, “Kafile ilk önce Nevşehir’de bulunan Şehit Ömer Halis Demir’in kabir ziyareti yapıldı. Çok duysal anlar yasandı. Bizler sadece o an TV kanallarında olan seyrettik ama o duyguları yaşamak için gerçekten görmek gerek, yasamak gerek. Kahraman şehidimize Fatihalar Yasin-i Şerif okuduktan sonra Ankara yolculuğu başladı. Ankara Gölbaşı Özel Hareketi ziyaret ederek o gece şehit olan polislerimizin ruhlarına Fatihalar okundu ve ardından gazi meclisine gidildi. Bombalanan yerleri gördüğümüzde gerçekten o gece çok farklıymış. Atılan bombalar ve açtıkları delik yarıkları her şeyi özetliyordu ve Ankara’da Cumhurbaşkanımızın konuşmasını dinledik ve yıl dönümü nedeniyle yapılan etkinliklere katılarak nöbetimizi tuttuk. Oradan da İstanbul yolculuğu çıktık. İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü ve anıtımızı ziyaret ettik. 50 kişilik kafile 15 Temmuz’da gezilen yerlerde neler hissettikleri kaleme döktüler ve kaleme dökülen yazıları dergiyle halka dağıtımını yapacağız. Önünüzdeki hafta içinde yapılan gezinin amacını ve mehter takımı ile yapılacak olan gecede Bingöl halkına sunacağız” dedi. (Gencinsesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü