Reklamı Geç
Advert

Zazaca Ders Kitabı Hazırlanacak

Bingöl Üniversitesi ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Zazaca ders kitapları hazırlanıyor.

Zazaca Ders Kitabı Hazırlanacak

Bingöl Üniversitesi ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Zazaca ders kitapları hazırlanıyor.

İl Müdürü Engin yaptığı açıklamada, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü koorditörlüğünde, Bingöl Üniversitesi ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Zazaca ders kitapları hazırlanıyor.

Komisyonda Bingöl Üniversitesinden 4 öğretim görevlisi, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ise 4 öğretmen yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların ikinci kademesinde seçmeli ders olarak okutulan Zazaca 5, 6, 7, 8. sınıf dersleri için, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bingöl Üniversitesi tarafından ortak kurulan bir komisyon ile ders kitapları yazılıyor.

Ders kitapları için çalışmalar Nisan ayında başladı. Nisan ayından Haziran ayına kadar geçen sürede Zazaca 5. sınıf ders kitabı hazırlandı ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’na teslim edildi, bu kitabın inceleme süreci şu anda devam etmektedir. İnceleme süreci tamamlandıktan sonra, kitabın baskısı yapılacak ve Eylül ayında okullara gönderilecek.

Zazaca ders kitapları yazım komisyonu çalışmalarına şu anda Zazaca 6. sınıf ders kitabını hazırlamakla devam ediyor. Bakanlık ile beraber belirlenen ortak takvime göre 6. sınıf ders kitabı Ekim ayında, 7. sınıf ders kitabı Şubat 2018’de, 8. sınıf ders kitabı ise Haziran 2018’de Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’na teslim edilecektir dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü