Reklamı Geç
Advert

6 Bin 400 Metrekarelik Canlı Hayvan Pazarı

Bingöl Belediyesince 6 bin 400 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Canlı Hayvan Pazarı yüzde 98 tamamlandı. Pazarın, hayvan ticaretinde cazibe merkezi haline getirilmesi hedefleniyor.

6 Bin 400 Metrekarelik Canlı Hayvan Pazarı

Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi, yeni çevre yolunda yapımı devam eden Canlı Hayvan Pazarında incelemelerde bulundu.

Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Barakazi, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaların yüzde 98 oranında tamamlandığını söyledi.

Barakazi, “Doğu Anadolu Projesi (DAP) desteğiyle yapımına başladığımız canlı hayvan pazarında sona doğru yaklaştık. 6 bin 400 metrekarelik alanda nizamiye binası, idari bina, hayvan pazar alanı, araç yıkama yeri, gübre çukuru, kapalı ahır, kaba yem deposu, bakıcı evi, karantina ahırı yer almaktadır. Hayvancılığa dayalı bir ekonomiye sahip olan ilimizde kısa sürede hayata geçirilecek canlı hayvan pazarı sektöre yeni bir nefes aldıracak” dedi.

Pazarın hayvancılık sektöründe ciddi bir ihtiyacı karşılayacağını belirten Barakazi, şunları söyledi: “ Şuanda burasını canlı hayvan pazarı olarak niteliyoruz ama ileride burası canlı hayvan borsasına dönüşecek. Kısa zamanda kentin hizmetine sunacağımızın Canlı Hayvan Pazarı’yla hayvan ticaretiyle uğraşan vatandaşlarımıza hem daha hijyenik, hem de daha güvenilir bir ortam sunmuş olacağız. Canlı Hayvan Pazarı, hayvan ticaretinde bütün imkânlara sahiptir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü