Reklamı Geç
Advert

Sürücülere cep telefonu çağrısı: lütfen kullanmayın!

S.S. 5 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Rıza Aktekin, araç kullanan sürücülere ‘trafikte iken cep telefonu kullanılmaması’ çağrısı yaptı.

Sürücülere cep telefonu çağrısı: lütfen kullanmayın!

Genç-Bingöl arası hat minibüsçülük yapan S.S. 5 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Rıza Aktekin, sürücülerin çoğu kez kaza yapmalarına neden olan cep telefonu kullanımı için sürücülere çağrıda bulunarak, ‘trafikte iken cep telefonunu kullanmayın’ uyarısında bulundu.

Trafikte kullanımı gittikçe artan cep telefonu sorunu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Rıza Aktekin, sürücülere bir çağrıda bulunarak yola çıkarken çok acil durumlar dışında cep telefonunu kullanılmaması uyarısında bulundu. Aktekin, şunları söyledi:

“Araç kullanırken güvenli bir yolculuk geçirmek için birtakım sorumlulukları yerine getirmemiz şart. Çoğumuzun araç içinde kullanmaktan çekinmediği cep telefonları, aslında trafik kazalarının bir numaralı sorumlusu. Araç kullanırken cep telefonuyla görüşmek, sürücünün dikkatinin dağılmasına neden oluyor ve ölümlü kazalara yol açıyor. Cep telefonuyla konuşan bir sürücü odaklanma sorunu yaşayabileceğinden hata yapması ve tehlikeli durumlara karşı önlem alması gecikebiliyor. Bu nedenle cep telefonu görüşme sırasında sürücüler, daha fazla hata yapıyor, bazı tehlikeli durumların ya hiç farkına varamıyor ya da önlem almakta geç kalıyor. Onlardan ricam ve uyarım; unutmasınlar ki Allah korusun meydana gelecek bir kazada kendileri ile birlikte başkalarının da canına kıymış olur. Bunu göz önüne alarak yolla çıksınlar.” (Gencin Sesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü