Reklamı Geç
Advert

62 Yabancı Uyruklu Göçmen Yakalandı

Bingöl İl Jandarma Ekipleri, yasadışı yollarla ülkeye giren ve İstanbul’a gitmeye çalışan 62 yabancı uyruklu kişiyi dinlenme tesislerinde yakaladı.

62 Yabancı Uyruklu Göçmen Yakalandı

Bingöl İl Jandarma Ekipleri, yasadışı yollarla ülkeye giren ve İstanbul’a gitmeye çalışan 62 yabancı uyruklu kişiyi dinlenme tesislerinde yakaladı. Yapılan yazılı açıklamada;

Bingöl ili genelinde sürdürülmekte olan yasadışı göç ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda; Bingöl İl J.K.lığı, Ekinyolu J.Krk.K.lığı sorumluluk sahasında bulunan Dinlenme Tesislerinde çok sayıda yabancı uyruklu şahısların bulunduğu bilgisi alınmıştır.

Olay yerinde yapılan araştırmada, doğu ülkelerinden yasadışı yollarla Türkiye’ye giriş yaparak Avrupa ülkelerine geçiş yapmak maksadıyla İstanbul iline gitmeye çalışan (6) Türkmenistan, (42) Afganistan, (9) Özbekistan, (5) Pakistan uyruklu olmak üzere toplam (62) yabancı uyruklu dinlenme tesisinde yakalanmışlardır.

Ülkeye yasadışı yollarla giriş yaparak yakalan (62) yabancı uyruklu şahıs hakkında, idari ve yasal işlem başlatılmış, tamamlanan tahkikat evrakları ile birlikte şahısların sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresine teslimleri yapılacaktır.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca ilimiz genelinde Göçmen Kaçakçılığı ve Düzensiz Göç ile Mücadeleye aralıksız olarak devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü