Reklamı Geç
Advert

Bir Tahlil İçin 75 Kilometre Gidiyoruz

CHP Adaklı İlçe Başkanı Turan Gökeri, ilçede bulunan Entegre Devlet Hastanesi’nde serum bulunmadığını, hastaların eczaneye yönlendirildiğini ve vatandaşların tahliller için ilçeye 75 kilometre uzaklıkta bulunan kent merkezine gönderildiğini söyledi.

Bir Tahlil İçin 75 Kilometre Gidiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adaklı İlçe Başkanı Turan Gökeri, ilçede yaşanan sağlık sorunları hakkında açıklamalarda bulundu. İlçede bulunan Entegre Devlet Hastanesi’nde tahlillerin yapılmadığını açıklayan Gökeri, “Çözüm bulmak için gittiğimiz Adaklı ENTEGRE Hastanesinde birçok tahlilin yapılmadığı için sağlık alanında ciddi sıkıntılar çeken vatandaşlarımız bu duruma isyan ediyor iki haftadan beri gelen acil hastalara rağmen serum olmadığı için bütün hastalar eczaneye yönlendiriliyor. Bu durumda maddi durumları iyi olmayan vatandaşlarımız bu duruma isyan ediyor” dedi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ihalelerin yapılmadığını ileri süren Gökeri, “Bingöl ili Halk sağlık Müdürlüğü bir türlü bir aydan beri adaklı ENTEGRE hastanesine laboratuvar ve tahlil malzeme ihalesini bir türlü yapmamaktadır. Olabilecek acil bir tahlil için 75 kilometre uzaklıkta olan Bingöliline yönlendiriliyor. Bu durumda bütün vatandaşlarımız tepkilidir. Acil bir şekilde bu sorunların çileye dönüşmeden biran evvel acil bir şekilde sorunları halletmelerini yetkililerden bekliyoruz” diye konuştu. (Kaynak: Çapakçur Gazetesi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü