Reklamı Geç
Advert

Çocuklara hayvan sevgisi aşılandı

Sokak hayvanlarına ev sahipliği yapan Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret eden çocuklara hayvan sevgisi aşılandı.

Çocuklara hayvan sevgisi aşılandı

Bingöl Belediyesince 16 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve sokak hayvanlarının evi olan Belediye Geçici Hayvan Bakımevi, çocuk misafirlerini ağırladı.

Çeşitli eğitim kurumlarında okuyan 30 öğrenci, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile bakımevini gezerek hayvanları sevdi. Renkli görüntülere sahne olan ziyaret sonrası çocuklara kek ve meyve suyu ikram edildi.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Barakazi, bakımevinde değişik cinslerden 150 hayvanın bulunduğunu söyledi.

Barakazi, “Sokak hayvanlarının yanı sıra, doğada yaralanan veya bir şekilde desteğe ihtiyacı olan hayvanları buraya getirerek tedavi ve bakımlarını yapıyoruz. Sahiplendirme programı kapsamında hayvanlarımızı yeni yuvalarına kavuşturuyoruz. Şuana kadar onlarca vatandaşımız bu program kapsamında hayvan sahibi oldu. Hayvan barınağıyla birlikte hayvan sahiplenme kültürü de gelişiyor. Sahiplendirme programıyla hayvanlarımız sokaklardan kurtularak, sıcak yuvalarına kavuşuyor” diye konuştu.

“Hayvan sevgisiyle büyüyen nesiller yetiştirmeliyiz”

Bakımevini ziyaret eden çocuklara hayvan sevgisi aşıladıklarını vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “Bu barınak sayesinde hem çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılayarak, hayvan sevgisiyle dolu, onlara dokunabilen, sevebilen bir nesil yetiştirme olanağına sahip olacağız hem de hayvanlarımız sahipsiz kalmayacak. Böylece hayvanlarımız daha güzel bir yaşam ortamına kavuşmuş olacaklar.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü