Reklamı Geç
Advert

Bingöllü çocuklar, inanarak ve çalışarak başarabilirler

Bingöl doğumlu olan Milli Voleybolcu Dilek Bataray, kendisini örnek alan kız çocuklarının inanarak ve çalışarak bu sporda başarıya ulaşabileceklerini ifade etti.

Bingöllü çocuklar, inanarak ve çalışarak başarabilirler

Kadınların sporda başarılı olamayacağı ön yargısına karşı son dönemlerde Bingöl’de oldukça sayıda sporcu çıkmasına rağmen çocukların kendilerine rol model olarak benimseyecekleri sporcu sayısı son derece yetersiz. İşte rol model olarak alınacak sporculardan birisi de Voleybolcu Dilek Bataray. Bataray birçok farklı kulüpte profesyonel olarak voleybol oynarken Bingöl’deki kız çocuklarının da bu tür başarılara ulaşabileceklerini görmelerinde önemli bir misyon yüklenmiş durumda.

Bingöl’de yaşayan ve sporcu olmak isteyen özellikle kız çocuklarına tavsiyelerde bulunan Bataray, “Bingöl’de yaşayan her genç kardeşime, gerek sağlıkları için olsun, gerekse de bu işe gönül verip bunu bir meslek haline dönüştürmeleri için olsun, sporun içinde hep var olmalarını tavsiye ediyorum. Bu işi daha ileriye götürmek için asla pes etmemeleri gerektiğini bilmelerini istiyorum. Bingöl’de olmanın herhangi bir imkansızlık teşkil etmediğini, çok çalışarak bunu ulusal hatta uluslararası arenalara taşıyabileceklerine inanmaları gerektiğini tavsiye ediyorum. Ben de bu spora Bingöl’de başladım. Çalışarak, pes etmeyerek ve inanarak hem milli formayı giydim. Hem de birçok 1. Ve 2. Lig ekibinde çalışma fırsatı yakaladım” şeklinde konuştu.

Dilek Bataray, geçtiğimiz günlerde Pasör Çaprazı mevkiinde oynamak üzere Voleybol 2. Lig Kırmızı grupta yer alan Kazan Belediyespor’a transfer oldu.

DİLEK BATARAY KİMDİR?

1.90 cm boyundaki tecrübeli oyuncu, 53 kez Yıldız ve Genç Milli formayı giydi. 1988 Bingöl doğumlu Dilek, Şu takımlarda forma giydi; Emlak Toki, Yeşilyurt, Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Balıkesir Belediyespor, Salihli Belediyespor, Altınoluk Belediyespor, Tekirdağ Çerkezköy Belediyespor, Gazi Üniversitesi Numune DSİ, Bursaspor, Gümüşhane kulüplerinde forma giydi.

Bingöl Spor Dilek Bataray Voleybol Kazan Belediyespor 2. Lig
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü