Reklamı Geç
Advert

50 girişimci işyeri sahibi oldu

Bingöl Belediyesince düzenlenen girişimcilik kurslarını tamamlayan girişimci adaylarından 50’si, devlet desteğini fırsata geçirerek işyeri sahibi oldu.

50 girişimci işyeri sahibi oldu

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, belediye ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen kurslar sonucu aldıkları girişimcilik belgesiyle işyeri açan girişimcileri ziyaret etti.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Barakazi, devlet desteğiyle işyeri sahibi olan girişimcilerin, kentin ekonomisine katkı sağladığını söyledi.

50 girişimci işyeri sahibi oldu

Yıl içerisinde farklı tarihlerde açılan kurslarda eğitimini tamamlayan 50 girişimci adayının devlet desteğini fırsata dönüştürdüğünü ifade eden Barakazi, “2017 yılının ilk 7 ayında düzenlediğimiz kurslarımızda 180 girişimci adayı belge sahibi oldu. Bu ay başlattığımız kurslarda da 120 kişi eğitim görecek” dedi.

Girişimci adaylarını desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Bingöl Belediyesi olarak genç girişimcileri destekliyoruz. Gerek eğitim kursları düzenleyerek, gerekse farklı alanlarda onlara destek çıkarak iş imkânlarına kavuşmalarını sağlıyoruz. Belediyemiz ve diğer kurumlarımızca düzenlenen kurslarda eğitimlerini tamamlayarak belge sahibi olan girişimci adaylarının açtığı her işyeri, hem kentin ekonomisine nefes aldırıyor hem de yeni iş alanları oluşturuyor. Girişimcilik kurslarını tamamlayan tüm vatandaşlarımızın aldıkları belgeleri değerlendirmelerini istiyoruz. Devletimizin sağladığı bu fırsattan her girişimci adayının faydalanmasını umuyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü