Reklamı Geç
Advert

MHP’den Barakazi’ye teşekkür ziyareti

MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Karşıyaka Mahallesindeki bulvara MHP eski Bingöl Belediye Başkanı Hikmet Tekin ismini verdiği için Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi teşekkür etti.

MHP’den Barakazi’ye teşekkür ziyareti

12 Ağustos 1979 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden MHP eski Bingöl Belediye Başkanı Hikmet Tekin için düzenlenen mevlit programına katılmak üzere Bingöl’e gelen MHP Erzurum Milletvekili  Kamil Aydın, beraberindeki heyetle Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

Rahmetli Tekin’in Bingöl için önemli bir değer olduğunu ifade eden Aydın, “Rahmetli Hikmet Tekin, Bingöl’ün yetiştirdiği büyük değerlerden bir tanesiydi. Asil bir ailenin, asil bir toprağın evladıydı. Terör saldırısında şehit olan Hikmet Tekin’i hiçbir zaman unutmadık. Onun közlenmiş yarası, kalbimizde hep durdu” dedi.

Aydın, “Hikmet bey bu memleketin önemli bir harcıydı. Biz heyet olarak sizlere teşekkür etmek istedik. Genel Başkanımız ve bütün teşkilatımız adına, bir hakkı teslim ettiğiniz için sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz.  Karşıyaka Mahallesinde asılan o tabela, Bingöl’e şeref katacaktır. Onun ismi sadece Bingöl için değil, Türkiye için de bir ayrıcalıktır” diye konuştu.

Barakazi: “Selefimin hakkını teslim ettim”

Rahmetli Belediye Başkanı Hikmet Tekin, annesi ve kardeşinin hunharca katledildiğini ifade eden Barakazi ise Bingöl için önemli bir değer olan Tekin ve ailesine hakkını teslim ettiklerini söyledi.

Barakazi, “Ramazan ayında Genç ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldıktan sonra merkeze dönmek üzere yola çıkan Rahmetli Hikmet Tekin ve ailesi, insanlığa ve vicdanlara sığmayan bir saldırıya uğradı. Bu olay hepimizin içerisinde bir yara olarak kaldı. Kentimizin önemli bir değeri olan ve aynı zamanda bir belediye başkanı olarak benim selefim olan Rahmetli Hikmet Tekin’in ismini yaşatmak ve hakkını teslim etmek için Karşıyaka Mahallemizdeki bulvara, Hikmet Tekin bulvarı ismini verdik. Bundan sonra da bu tür değerleri sahiplenme noktasında hiçbir tereddüt göstermeyeceğiz. Rahmetli Tekin’e bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü