Reklamı Geç
Advert

Devletimizden adalet istiyoruz

Merkez’e bağlı İncesuyu (Dere Nazik) köyünde kız kaçırma nedeniyle yaşanan olaylar hakkında iddialarda bulunan Ahmet Kılıç, devletten adalet istedi.

Devletimizden adalet istiyoruz

Kardeşinin 2 yıldan fazla bir süre önce kız kaçırdığını ifade eden Kılıç, bu olaydan sonra başlarına gelen bir dizi olayın hala aydınlatılmadığını iddia etti. Kılıç,” Kardeşim 2 yıldan fazladır kız kaçırdı. Önce silahlı saldırıda abimi öldürdüler. Abimin olayında görgü tanığı olmasına rağmen 2 yıldır bir kişi dahi tutuklanmadı. Dosyada gizlilik kararı var bilgi de alamıyoruz. Ardından evimizi ve ahırımızı ateşe verdiler. Yine yakalanan kimse olmadı. Üç kez darp edildik yine bir ses yok. En son iki gün önce camiye giderken 60 yaşındaki amcamı 25 yaşlarında iki kişi darp etti. Darp ettiklerini de gizlemiyorlar ama herhangi bir tutuklama yok. Jandarma yaralı olan amcamı karakola götürüp ifade alıyor. Ama amcamı darp edenlerin ayağına gidip evlerinde ifade alıyor ve karakola dahi götürmüyor. Karakol komutanına neden tutuklamadığını sorduğumda savcının talimatı ile diyor. Savcıya gidip sorduğumda ise öyle bir talimat vermedim diyor. Şimdi ben devletin adaletine nasıl güveneyim? Bize bu zulmü eden adamlar devlet bize karışamaz diyor hiç çekinmeden. Olanlara bakacak olursak da gerçekten de devlet onlara karışmıyor. Biz önce Allah’a sonra devletimize sığınmış mazlum insanlarız. Mazlumlar zulme uğradığında zulüm eden evde, mazlum ise karakolda ifade veriyorsa burada devletin adaletini sorgulamak gerekir “şeklinde konuştu.

Konu ile ilgili olarak birçok merciiye şikâyette bulunduklarını söyleyen Kılıç, “Cumhurbaşkanına, Başbakana ve Adalet Bakanına dilekçe gönderdim. Konunun araştırılması için Cumhurbaşkanından talimat geldi fakat kimse gidip araştırmada bulunmadı. Şahitlik eden olmasına rağmen cinayet dosyasında failler dahi tutuklanmadı. Olayın yaşandığı bölgeye dahi inceleme için 1.5 yıl sonra gidildi. Olayla ilgilenen Kaymakam ve Savcı FETÖ’den içeri alındılar. Son çare Bimer ve Cİmer’e başvuracağım. Bugün Valiliğe gittim Valimiz yerinde olmadığı için sağolsun Vali yardımcımız ilgilendi benimle. Konu hakkında üzerlerine düşeni yapacaklarını söylediler. Biz mazlum ve mağdur olarak devletin bize sahip çıkmasını istiyoruz. Devletimizden adaletten başka bir beklentimiz yok ”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gizli     2017-08-19 Birde bu olayı gelin benim ağzımdan dinleyin isterseniz anlatan kişi sırtını duvara dayayıp açmış ağzını yummuş gözünü sallamış gelin birde bizim ağzımızdan dinleyin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü