Reklamı Geç
Advert

Kardeşim Birlikteyiz

Sakarya ile Bingöl arasında ’Kardeşim Birlikteyiz’’ projesi kapsamında bisiklet dağıtım töreni düzenlendi.

Kardeşim Birlikteyiz
Sakarya ile Bingöl arasında ’Kardeşim Birlikteyiz’’ projesi kapsamında bisiklet dağıtım töreni düzenlendi. 

Programa Vali Sayın Ali MANTI'nın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet YILMAZ, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kurum müdürleri, Sakarya'dan gelen misafir heyet ve vatandaşlar katıldı. Hükümet Konağı meydanında yapılan programda Bingöl’deki Kur'an Kurslarında başarılı olan öğrencilere 54 adet bisiklet ve engelli kardeşlerimize 9 adet engelli aracı verildi. 
Dostluk ve kardeşliğin pekiştirilmesinin hedeflendiği program, Sayın Cevdet YILMAZ ve Valimiz Sayın Ali MANTI'nın Halk Eğitim Merkezi önünden pedal çevirerek bisikletle Hükümet Konağı meydanına gelmeleriyle başladı.
 
Burada program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlandı. İstiklal marşımızın ardından folklor ekibinin yöresel oyun gösterisi yapıldı. 
Kardeşlik ve dostluk temasının öne çıktığı programda ilk konuşmayı Belediye Başkanı Yücel Barakazi yaptı.
 
Daha sonra kürsüye davet edilen Valimiz Sayın Ali MANTI şunları söyledi. 

‘’sayın bakanım, sayın belediye başkanım, değerli mesai arkadaşlarım, sevgili Bingöllü hemşehrilerim...
Bizler de belediyeler ve valilikler arası yapılan bu kardeşlik projesine katıldıklarından dolayı değerli Sakarya heyetimize çok teşekkür ediyoruz. İçişleri bakanlığımız kardeş şehir projesine son derece önem veriyor. Heyetimiz ile birlikte önceki gün kardeş şehir projesi kapsamında Gümüşhane’deydik. Bugün ise Sakarya ilimiz buraya geldi. Bununla birbirimizi tanımamız, birbirimizle dayanışma ve kaynaşma içerisinde olmamız gerçekleştiğinden son derece memnun ve mutluyuz. Bizim ülkemiz doğusuyla batısıyla, Kuzeyiyle Güneyiyle, Anadolu’suyla bir bütündür. Hepimiz bir ve beraberiz, kardeşiz. Bizim aramızdaki bütün farklılıklar tamamen zenginliğimizden kaynaklanıyor. Devletimiz ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Bir ve beraberliğimiz ilelebet devam ettikçe bu ülkenin mayası daha da sağlam olur. Anadolu’nun mayası sağlamdır. Hiç bir şer güç, fitne ya da fesat bize zarar veremeyecektir. Bugün ilimize gelen değerli Sakarya heyetimize, bu projeyi gerçekleştiren değerli arkadaşlarımıza, bizleri sabırla dinleyen değerli Bingöllü hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Sayın bakanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.”
 
        Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet YILMAZ şunları söyledi;
 
        “ Çok güzel bir münasebetle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sakarya’dan misafirlerimiz var. İnşallah Bingöl’den Sakarya’ya çok güzel selamlarla dönerler. Son dönemlerde kardeşlik projelerine hükümetimiz büyük önem veriyor. Biz bir ve bütünüz. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle farklılıklarımızı zenginlik olarak gören, tarihi birlikteliğimizi geleceğe doğru ufuklara doğru taşıyan bunu güzel uygulamalardan da olduğunu bugün görüyoruz. Daha önce Bingöl ile Afyon arasında bal-kaymak kardeşliği yapmıştık. Şimdi ise Gümüşhane ile de kardeşlik köprüsü kurulmakta. Değerli kardeşlerim Sakarya’dan gelenler her şeyden önce gönül birliği içinde geldiler, gönülden selam getirdiler. Sakarya büyük şehir belediyemizin çocuklarımız için engellilerimiz için büyük bir düşüncesi olmuş. Yürükten teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. 54 tane bisiklet 8 adet engelli vatandaşlarımıza araç gönderdiler. Bisikletlerden başlayacak olursak çocuklarımızın mutlaka spor yapmaya alışması lazım. Küçük yaştan itibaren her türlü sporu yapması lazım. Bisiklet bu anlamda önemli bir araç, bir hareketlilik getiriyor. Özellikle sosyal medyanın bizi hareketsizleştirdiği bir ortamda bu tür alışkanlıkları çocuklarımıza, gençlerimize kazandırılması çok çok önemli. Sağlıklı yaşamda sadece hastalanıp hastaneye gidip tedavi olmak maharet değildir. önemli olan hastaneye gitmek zorunda kalmadan sağlığımızı korumaktır. Bunun da en temel unsularından bir tanesi hareketliliktir, yani spordur. Sporla bu tür aktiviteleri arttıracağız'.
 
Daha sonra kuran kurslarında başarılı olan çocuklar için Sakarya Büyükşehir Belediyesinin “KARDEŞİM BİRLİKTEYİZ” projesiyle ilimize gönderilen bisikletler ve engelli araçlar öğrencilere ve engellilere dağıtıldı. Dağıtım ile ilgili toplu resim çekimlerinin ardından program sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü