Reklamı Geç
Advert

Barakazi’den doğalgaz aboneliği çağrısı

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, doğalgaz çalışmaları yürütülen mahallelerde ikamet eden vatandaşlara abonelik çağrısı yaptı. Doğalgaz hizmetinin nimet olduğunu vurgulayan Barakazi, çalışmalardan dolayı tahrip olan yolların da bayramdan sonra onarılacağını söyledi.

Barakazi’den doğalgaz aboneliği çağrısı

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Bingöl’de doğalgaz hizmeti veren Doğalgaz Dağıtım Şirketi (Doğu Gaz) Genel Müdürü Turgut Kızılkaya mahalle muhtarlarının katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Barakazi, burada yaptığı konuşmada, doğalgazın büyük bir nimet olduğunu vurgulayarak, “Doğalgaz ile birlikte ilimizin havası daha temiz ve daha kaliteli olacak. Bu sene doğalgaz aboneliğinde 10 bin hedef konulmuş. Firmanın koyduğu bu hedefi aşmasını umut ediyorum” dedi.

Vatandaşlara abonelik çağrısı yapan Barakazi, şunları söyledi: “Doğalgaz çalışmaları yapılan mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımız biran önce abonelik işlemlerini yapsın. Bu işlemler ne kadar erken yapılırsa, bağlantılar da o kadar çabuk gerçekleşir ve hizmet verilir.”

“Bozulan yollar onarılacak”

Doğalgaz çalışmalarından dolayı bozulan yolların bayramdan sonra onarılacağını ifade eden Barakazi, “Üstyapıyla ilgili yaptığımız ihale, itiraz üzerine Kamu İhale Kurumu’na gitmişti. Allah’a şükür bugün o süreç tamamlandı. Dolayısıyla bayramdan hemen sonra çalışmalarımıza başlayacağız. Doğalgaz çalışmalarından dolayı bozulan tüm yollarımızı hızlı bir şekilde onaracağız” diye konuştu.

Doğu Gaz Genel Müdürü Turgut Kızılkaya ise, 5 mahallede devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte toplamda 8 mahallenin doğalgaz hizmetinden yararlanacağını söyledi.

2017 yılı yaptırım programı kapsamında Karşıyaka, Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Gündoğdu, Selahaddin-i Eyyübi ve Saray mahallelerinde çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Kızılkaya, “bu kapsamda mahallelerimizde 8 bin 924 metre çelik, 36 bin 910 metre polietilen hat imalatı gerçekleşmiştir. Belirtilen mahallelerde doğalgaz dağıtım şebekesinin ana hatları büyük oranda bitmiş olup imalatı biten çelik ve polietilen hatların test aşamasına bugün itibariyle girmiş bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Bingöl’de çoğunluğu konut aboneliği olmak üzere 4 bin 500 abone bulunduğunu ifade eden Kızılkaya, 50 okulun abonelik işlemlerinin tamamlandığını belirterek, 2017 yılı sonu itibariyle 10 bin abonelik hedeflediklerini söyledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü