Reklamı Geç
Advert

Kadın Emek Çarşısı Müşterilerini Bekliyor

Bingöl Belediyesince bin 190 metrekare alanda kurulan ve toplam 18 işyeri bulunan kadın emek çarşısında ürünlerini satışa sunan kadınlar, ev ekonomisine katkıda bulunarak katma değer oluşturuyor.

Kadın Emek Çarşısı Müşterilerini Bekliyor

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kadınların el emeklerini kazanca dönüştürmesi için Yenişehir Mahallesi’nde bin 190 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Bingöl Belediyesi Kadın Emek Çarşını ziyaret etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Barakazi, vatandaşlardan ve kadınlardan gelen yoğun talep üzerine böyle bir çarşıyı kurduklarını söyledi.

Barakazi, “Amacımız, evlerinde ürün üreterek, bunu pazarlamak isteyen ama pahalı olan dükkanlar nedeniyle iş yeri açamayan kardeşlerimizin burada ürünlerini satarak aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Bu projeyi başlatırken il özel idaresinden bir miktar destek aldık ve onun dışında belediye olarak bu çarşıyı yapıp tamamladık” dedi.

Kadınların evde ürettikleri ürünlerin kadın emek çarşısı sayesinde bir pazar bulacağını da umut ettiklerini sözlerine ekleyen Barakazi, “Bingöllü kadınlar inşallah ürettikleri el emeklerini burada satar ve ev ekonomisine, aile bütçesine katkı sağlarlar. Ayrıca üretilen ürünlerde bu çarşı sayesinde Pazar bulmuş olacak. Biz inanıyoruz ki kadınların ürettiği ürünler ilk etapta belki Bingöl’de pazarlanacak ama süreç içerisinde başka illere de bunun pazarlanması sağlanacak. Bizimde yapacağımız tanıtım ve reklamlarla buradaki çabalar, emekler Bingöl dışında da bir pazara dönüşerek şekillenecek” ifadelerini kullandı.

Barakazi, Kadın Emek Çarşısında faaliyet gösteren girişimci kadınlarla hatıra fotoğrafı çektirerek, alandan ayrıldı. 

BİRBİRİNDEN GÜZEL ÜRÜNLER SATIŞTA

Kadınların evlerinde büyük zorluklar ve uğraşlar sonucu yaptıkları el emeği, göz nuru bir birinden güzel çeşitli ürünler, kadın emek çarşısında satışa sunuldu.

Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamlayan kadınlar, vatandaşların çarşıyı ziyaret edip, destek olmaları çağrısında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü