Reklamı Geç
Advert

5 Sığınak ve EYP Ele Geçirildi

Bingöl’de terör örgütü PKK’ya yönelik süren operasyonlar kapsamında bulunan 5 sığınaktaki patlayıcı, patlayıcı düzenekleri ve yaşam malzemelerinin imha edildiği bildirildi.

5 Sığınak ve EYP Ele Geçirildi

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 49’uncu Komando Tugayı Komutanlığı ve İl Jandarma komutanlığına bağlı birlikler tarafından terörle mücadele kapsamında, terör örgütü PKK’ya ait 5 sığınak ve içerisinde çok sayıda mühimmatın ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“49’ uncu Komando Tugay Komutanlığı ve Jandarma tarafından terörle mücadele kapsamında; 04 Eylül 2017 günü Genç ilçesi Dikpınar köyü mülki sınırlarında gerçekleştirilen Şehit Piyade Onbaşı Miktad Sümer-63 operasyonu neticesinde 5 ayrı sığınaklarda ele geçirilen malzeme listesi şöyledir: 1​ Adet Basma Düzenekli EYP, 2 ​Adet EYP düzeneği hazırlanmış Büyük Tüp, 10 ​Kğ Amonyum Nitrat, 1​Adet Gazlı Fırın, 10 kg EYP düzeneği ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü