Reklamı Geç
Advert

Berdibek okurlarıyla buluştu

Bingöl’ün yetiştirdiği saygın yazarlardan olan, ‘Belki De Dilimden Bu Şarkı Düşmez’ isimli kitabıyla arabeski ülkeye yeniden hatırlatan isim olan Muhammed Berdibek, Kültür ve Sanat Evi isimli kafede sevenleri ile bir araya gelerek imza dağıttı.

Berdibek okurlarıyla buluştu

Okurlarının heyecanla geldiği mekânda son derece samimi bir ortamda gerçekleştirilen organizasyonda kafe işletmecisi misafirlere Muhammed Berdibek’in yazdığı Belki De Dilimden Bu Şarkı Düşmez’ isimli kitabı hediye etti.  Okurlarıyla söyleşi gerçekleştiren Berdibek, kitabı hakkında bilgiler verirken geleceğe yönelik projelerinden de bahsetti. Yeni bir kitabın müjdesini de veren Berdibek fazla ayrıntıya girmekten kaçındı.

Arabesk konusunun ele alındığı söyleşide Arabesk ’in bir devrim olduğunu ifade eden Berdibek, “Yeni kurulan cumhuriyet rejimi ile birlikte özellikle doğu ve Ortadoğu halklarına kültürel anlamda bir baskı uygulanmaya başlanmış. Batılı tarzda müzikler dayatılarak halka Arap etkisi unutturulmak istenmiş. Fakat kapıdan kovulan arabesk bacadan girerek halkın gönlünde taht kurmayı başarmış. Büyük şehirlerde tutunmaya çalışan şark insanı arabesk müzikte kendini bulmuş ve arabesk müzik onun için bir başkaldırının temsilini oluşturmuş. Bu yönüyle arabesk müzik bir karşı devrimin öncüsü olmuştur. Batı kültürüne karşı gerçekleştirilen bir karşı devrimdir” dedi.

Bingöl ile ilgili birçok fikri olduğunu belirten Berdibek, “Bingöl’ün saklı kalmış birçok güzelliği var. Ben elimden geldiğince bunların tanıtımını yapmak için mücadele ediyorum. Ama bu mücadelede destek de almak zorundayım. Bu şehri tanıtmak, bu şehrin sokaklarını, kültürünü, aşklarını, yaşanmışlıklarını, adalarını, dağlarını her şeyiyle bir Bingöl’ü tanıtmak bizlere toplum tarafından yüklenen bir sorumluluk. Ben bu sorumluluğun bilincinde hareket ediyorum. Umarım bu sorumluluğu başkaları da hisseder ve beraberce Bingöl’ü hak ettiği noktaya taşırız.

Söyleşi, Kültür ve Sanat Evi işletmecisi Mustafa Artan’ın misafirlere kitap hediye etmesi ve fotoğraf çekimiyle birlikte son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü